• Voda pro budoucnost - soutěž ministerstva zemědělství

Oldřich Vybíral | 24.02.2015

Výtvarná a literární soutěž pro žáky ZŠ.

• Veřejné zakázky odpovědné k životnímu prostředí - nové příležitosti

Oldřich Vybíral | 10.02.2016

V řadě zemí Evropské unie je standardem v nákupech veřejné správy poptávat produkty a služby šetrné k životnímu prostředí. Proč však tento trend není v České republice rozšířený?

• Trefilo se Glasgow do požadovaného cíle?

Oldřich Vybíral | 20.01.2022

Pozvánka na nadcházející on-line debatu "Trefilo se Glasgow do požadovaného cíle?" je reakcí na proběhlou konferenci COP26 o změně klimatu, která proběhla v Glasgow. Debata je určena především mladým.

• Studium k výkonu specializovaných činností – Specializovaná činnost v oblasti environmentální výchovy

Martin Zemánek | 03.03.2014

Specializační studium je koncipováno podle vyhlášky 317/2005 o DVPP, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků § 9, Studium k výkonu specializovaných činností, d) specializovaná činnost v oblasti environmentální výchovy.

• Specializační studium pro koordinátory EVVO

Oldřich Vybíral | 22.03.2019

Studium k výkonu specializovaných činností v oblasti environmentální výchovy je určeno koordinátorům environmentální výchovy – kvalifikovaným pedagogům v základních, středních a mateřských školách, pedagogům volného času a vychovatelům.

• Soutěž pro základní a střední školy - recyklace hliníku

Oldřich Vybíral | 03.11.2014

Byla vyhlášena nová soutěž s environmentální tématikou (recyklace použitých hliníkových nápojových plechovek), kterou pořádá nezisková organizace BCME BevCan East.

• Repetitorium terénní přírodovědy aneb Stopě na stopě

kateřina Vítková | 01.04.2014

Přijeďte k nám strávit pět dní intenzivní terénní přírodovědy s odborníky, výměny zkušeností s kolegy, hledání tipů a možností pro terénní výuku ve škole. Více na stránce http://www.lipka.cz/rychta-vzdelavani-pedagogu

• Repetitorium terénní přírodovědy

kateřina Vítková | 29.05.2013

Repetitorium je kurz koncipovaný jako letní škola, který pořádá pracoviště Rychta již pravidelně v červenci. Kurz nabízí pedagogům oživení a doplnění znalostí z terénní přírodovědy jako je determinace jednotlivých druhů a skupin rostlin a živočichů, ekologie, práce v terénu, pomůcky pro práci v terénu, aktuální informace a zdroje informací k jednotlivým tématům apod. Letošní výroční 10. Repetitorium je zaměřené na téma Výuka za humny. proběhne na začátku prázdnin v termínu 8.– 12. 7. 2012. Při přípravě a realizaci akce stavíme na dlouholetých zkušenostech a dobrých kontaktech s odbornými lektory. Kromě tradičních biologických a geografických disciplín (botanika, ornitologie, geomorfologie ad.) se budeme věnovat hlouběji především lesu, lesnictví, využití lesa ve výuce, životu v lese, místně zakotvenému učení, možnostem terénní výuky v zázemí školy a komunitní práci školy. Více informací na www.lipka.cz/repetitorium

• Přihlašování na 11. Světový kongres environmentální výchovy (WEEC)

Oldřich Vybíral | 07.09.2021

Konference proběhne proběhne od 14. do 18. března 2022. V rámci doprovodného programu proběhne řada aktivit včetně exkurzí a kongresu pro mladé aktivní lidi ve věku od 14 do 26 let. Podrobnosti v přílohách. Přihlašování do 30.11. resp. 31.12.2021.

• Projekt Evropské dny Slunce - nabídka pro školy

Miroslav Marek | 12.04.2012