• Celostátní soutěž Opava cantat

Marie Zálešáková | 12.12.2011
  • Cena hejtmana za společenskou odpovědnost

Oldřich Vybíral | 04.03.2019

Do 19. března 2019 je možné podat přihlášku do soutěže Cena hejtmana Jihomoravského kraje za společenskou odpovědnost. Cílem soutěže je ocenit firmy a organizace veřejného sektoru, které jsou v Jihomoravském kraji aktivní v při realizaci principů společenské odpovědnosti a jsou v této oblasti vzorem ostatním subjektům v kraji. Principy zahrnují především problematiku životního prostředí a sociální odpovědnost i vlastní společenskou roli a odpovědnost.

• ČT Edu - nabídka pro maturanty pomoc s adaptací dětí a žáků z Ukrajiny

Oldřich Vybíral | 12.04.2022

ČT edu je chytrý pomocník, který učitelům, žákům i rodičům nabízí tisíce krátkých videí pro doplnění výuky.

• Evropská jazyková cena Label 2015

Oldřich Vybíral | 11.03.2015

Cena je určena realizátorům zajímavých jazykových projektů na základních a středních školách v celé ČR. Uzávěrka přihlášek je 30. dubna 2015.

• FabLab University - první škola digitálního řemesla pro učitele i studenty

Oldřich Vybíral | 01.04.2021

tým okolo FabLabu Brno využil dlouhé měsíce lockdownu k vytvoření unikátního projektu FabLab University. Zúročí v něm své znalosti technologií a digitálního řemesla a několikaleté zkušenosti s vedením workshopů na školách i ve vlastní otevřené dílně. Zcela nový projekt cílí na učitele i jejich studenty a má za cíl podpořit využití moderních digitálních strojů (např. 3D tiskárny) ve výuce na základních i středních školách.

• Galerie Skytá – nabídka výstavních prostor

Jakub Štursa | 30.09.2011
  • #jsemlaskavec 2020

Oldřich Vybíral | 08.09.2020

Na Světový den laskavosti chystáme již počtvrté celostátní happening #jsemlaskavec pro všechny děti, žáky, školáky i studenty, kteří budou v tento den konat dobré skutky.

• Materiály z pracovního setkání výchovných/kariérových poradkyň a poradců základních škol okresu Brno-město

Oldřich Vybíral | 24.11.2021

Pracovní setkání se konalo ve čtvrtek 18.11.2021. Všechny materiály jsou převedeny do formátu pdf. Formuláře jsou ve formátu MS Word.

• Materiály z pracovního setkání výchovných/kariérových poradkyň a poradců základních škol okresu Brno-venkov

Oldřich Vybíral | 24.11.2021

• MÁTE VE ŠKOLE ŽÁKA-CIZINCE?

Oldřich Vybíral | 05.09.2023

Jihomoravské regionální centrum na podporu integrace cizinců (www.cizincijmk.cz) pro vás připravilo základní informace a odkazy týkající se žáků-cizinců na školách. V tomto dokumentu najdete odkazy na informační portály, možné zdroje financování, metodické dokumenty a kontakty na organizace v Jihomoravském kraji, které vám mohou poradit s tím, jak postupovat, pokud máte ve své škole žáky-cizince.