• 50 milionů pro školy, školky a ekocentra na výuku v přírodě

Oldřich Vybíral | 15.09.2017

Dětem svědčí pobyt v přírodě. Od MŽP dostanou letos školky, školy a ekocentra na venkovní výuku 50 milionů Pořídit si na školní pozemek bylinkovou zahrádku, broukoviště, tee-pee nebo včelí úl už nemusí být pro školy jen sen. Mateřské a lesní školky, základní školy i ekocentra se nově mohou ucházet až o půl milionu korun na úpravu venkovních areálů v přírodním stylu. Vůbec poprvé vyhlašuje dnes výzvu s takovým zaměřením Ministerstvo životního prostředí spolu se Státním fondem životního prostředí ČR.

• 1. máj - prezentace odborných škol

Oldřich Vybíral | 29.02.2016

Nabídka ČMKOS pro střední školy - možnost prezentace.

• ŽLOUTENKA

Oldřich Vybíral | 13.12.2016

Přes veškerá opatření, se výskyt virové hepatitidy typu A - (VHA) stále nedaří podchytit tak, aby došlo ke snížení výskytu. KHS JmK odbor hygieny dětí a mladistvých připravil edukační materiál a další informace pro školy a školská zařízení.

• Zvyšování kompetencí v oblasti řízení - semináře pro vedoucí pracovníky SŠ a gymnázií

Michal Dujka | 27.03.2012
  • Zvládnutí stresu a stresových situací - seminář pro vedoucí pracovníky středních škol

Michal Dujka | 02.12.2011
  • Zřízení Teams/Office 365

Oldřich Vybíral | 21.09.2020

Stále více se na nás obracejí školy se žádostí o pomoc při zřízení Office 365/Teams. Vytvořili jsme pro ně přiloženou infografiku. Stále samozřejmě platí naše nabídka, že školám nabízíme pomoc při zřízení Office 365 zdarma a zároveň v případě zájmu/potřeby jsme schopni udělat pro školy online konferenci/webinář na téma distanční výuky.

• Zpěváček Slovácka

Oldřich Vybíral | 19.03.2018

4. ročník pěvecké soutěže dětí ve věku 10-15 let.

• Zážitky z nemocnice

Oldřich Vybíral | 07.10.2015

Společná výstava obrázků hospitalizovaných dětí z Mateřské školy při Fakultní nemocnici Brno, p.o. a ZŠ a MŠ pri zdravotníckom zariadení Košice jako prezentace výsledků eTwinningového projektu „Zážitky z nemocnice“.

• Základní vzory smluv podle Nového občanského zákoníku

Oldřich Vybíral | 05.12.2016

AKTUALIZACE K 15.6.2016. Krajský úřad Jihomoravského kraje pro Vás připravil sadu základních vzorů smluv podle nového občanského zákoníku (zákona č. 89/2012 Sb.), který má poněkud odlišné požadavky od předchozí právní úpravy.

• Základní tendence vývoje Jihomoravského kraje 2019

Oldřich Vybíral | 01.09.2020

Analytická publikace přináší obraz vybraných tendencí demografického, sociálního, ekonomického a environmentálního vývoje Jihomoravského kraje v roce 2019 s návazností na vývoj v předchozích letech. S ohledem na systém postupného zpracování ročních dat nebyly v době uzávěrky v některých oblastech k dispozici kompletní údaje roku 2019, je tak uveden pohled jen do roku 2018 (především makroekonomika, sociální statistiky). Součástí analýzy je i kapitola s mezikrajským srovnáním.