Vloženo: 19.04.2013 12:25
Autor: Martin Zemánek

Organizace

Dům dětí a mládeže Strážnice, příspěvková organizace

Popis akce

• Typ akce: workshop/seminář
  • Začátek: 17.04.2013 09:00
  • Konec: 17.04.2013 15:00
  • Místo: Strážnice, Radějovská 848, 69662

Cílem semináře je podpořit praktické uplatňování metod aktivního učení v praxi a tím zatraktivnit vyučování pro žáky a studenty. Účastníci získají nové poznatky a náměty ke konkrétním praktickým aktivitám využitelným v každém vyučovacím předmětu. Seminář je realizován zážitkovou formou. Seminář akreditovaný MŠMT ČR.

Cena: Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky (účast zdarma včetně občerstvení).

Lektor: Mgr. Jan Zouhar
Absolvent filosofická fakulty UK. Je akreditovaným mediátorem AMČR, sociálním trenérem, certifikovaným lektorem projektu Dokážu to? a projektu Koordinátor. Dlouhodobě se věnuje vzdělávání dospělých, a to zejména rozvoji osobnostních kompetencí v rámci témat - sebepoznání, komunikace, týmová spolupráce a řešení konfliktů. Dále se věnuje rozvoji pedagogických kompetencí, konzultacím pro školy při realizaci ŠVP, lektorským dovednostem a problematice virtuální komunikace. Zabývá se rovněž rozvojem právního vědomí u mládeže i dospělých. Je aktivně zapojen do práce smírčí rady ve Vsetíně, která pomáhá občanům řešit jejich sousedské a rodinné spory.

Obsahová náplň:
•    Úvod do metodiky aktivního učení
•    Atmosféra ve třídě a tvůrčí atmosféra třídy – vliv pedagoga na klima ve třídě a motivaci žáků
•    Pravidla pro realizaci aktivních metod učení
•    Příklady a praktické ukázky některých metod jako např. brainstorming, práce ve skupinách, myšlenková mapa, práce s textem, názorová škála a další

Seminář je určen pro: Učitele 1. a 2. stupně ZŠ, gymnázií, sou a soš, vychovatele a pedagogy volného času.

Absolventi semináře získají Osvědčení o absolvování semináře s akreditací MŠMT ČR.

Přihlášky zasílejte nejpozději do 15. 4. 2013 a to buď elektronicky na email zemanek.pf@seznam.cz, poštou na adresu DDM Strážnice nebo osobně v kanceláři projektu.
Info: Bc. Martin Zemánek (tel.: 702 024 731)
Web: http://dvpp.ddmstraznice.cz/