školní rok: 2011/2012 kód: A6

kategorie:

Hlavní koordinátor: Zdeňka Antonovičová
Typ soutěže: předmětové

38.ročník „Olympiády v českém jazyce“

Informace ke školním kolům  a okresnímu kolu pro Brno – město

Olympiáda v českém jazyce je organizována ve dvou kategoriích a čtyřech soutěžních kolech – škoním, okresním, krajském a ústředním.

I. kategorie soutěže je určena žákům 8. a 9. ročníků základních škol, 3. a 4. ročníků osmiletých gymnázií a 1. a 2. ročníků šestiletých gymnázií.

II. kategorie je určena žákům 1. – 4. ročníků středních škol, 5. – 8. ročníků osmiletých gymnázií a 3. – 6. ročníků šestiletých gymnázií a je jednotná pro celé území České republiky.

Školní kola  zorganizují jednotlivé školy v době od 21.11. do 16.12.2011, testy vypracují žáci ve vymezeném čase  (do 60 minut jazyková část, do 60 minut sloh) ve škole pod dohledem pedagoga. Účast v soutěži je dobrovolná. Utajení textů úloh je nezbytnou podmínkou regulérnosti soutěže.

Prosím, nesdělujte správné řešení  před skončením termínu pro konání školních kol a nezveřejňujte je na webu.  Vše bude zveřejněno oficiálně na www.nidm.cz.

Po skončení školního kola vyplní jeho organizátor co nejdříve (nejpozději do 30.1.2012) na www.jmskoly.cz   počet účastníků  „Olympiády českého jazyka“ a jména soutěžících včetně všech náležitostí (datum narození, škola…). Při zapisování je nutné se přihlásit buď převedením účtu z loňského školního roku  nebo se nově zaregistrovat.  S případnými dotazy k registraci a zapisování do systému se obracejte na metodika informačního systému pana Jakubu Štursu (strusa@sssbrno.cz, tel. 733585837, 543426051). Jiný způsob přihlašování do okresního kola (maily, dopisy) není možný.  Vzhledem k počtu škol v Brně nepostupují z každé školy v každé kategorii automaticky 2 žáci s nejvyšším počtem bodů, postupující do okresního kola vybere komise OČJ. Seznam účastníků okresního kola najdete na stránkách www.jmskoly.cz.

Okresní kolo pro vybrané, na seznamu účastníků okresního kola uvedené  žáky, se uskuteční v úterý 20.3.2012  (I. kategorie) a ve čtvrtek 22.3.2012 (II. kategorie) v budově Střediska volného času Lužánky na Lidické ulici 50 v Brně. Prezence bude zahájena v 8.00 hodin. Jednotlivým soutěžícím nebudeme rozesílat pozvánky, prosím ředitelství škol o uvolnění žáků ze školního vyučování a o předání informací o termínu konání.

Mgr. Alena  V l h o v á

tajemnice okres. komise OČJ

Zadání a řešení školních kol byla rozeslána elektronicky na všechny brněnské školy 10.11.2012