Ubytování: penzion Myslivna Lednice (komfortní 2-4lůžkové pokoje s vlastním soc. zařízením, v penzionu bowlingová dráha, možnost her)
Stravování: plná penze - začíná večeří, končí obědem
Příjezd: vlakem do Valtic
Odjezd: vlakem z Ladné
Valtice jsou městečkem ležícím nedaleko hranic s Rakouskem. Jsou proslulé krásným zámkem, vinařstvím a zejména Lednicko-valtickým areálem, oblastí mezi Valticemi a sousední obcí Lednice. Tento unikátní a velmi rozsáhlý krajinářský park patří od roku 1996 do seznamu míst Světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Lednicko-valtický areál skýtá množství nádherných památek, z nichž jmenujme kromě samotného valtického zámku a přilehlého parku také zámek Lednice, pseudozřícenina Janův hrad, zámeček Belveder, letohrádky Hraniční zámek, Rende-zvous, Tři Grácie, Sv. Hubert, Apollonův chrám, kolonádu někdy zvanou jako Reistna či kostel Nanebevzetí Panny Marie. Je jedním z nejvyhledávanějších turistických cílů v celé České republice.
Program výletu je zaměřen na nejvýznamnější historické i přírodní památky tohoto území. Navštívíte zámky Valtice a Lednice, projdete Lednicko-valtický areál s téměř všemi letohrádky, zpestřením může být i plavba parkem po slepém rameni Dyje s výkladem.
1. den - příjezd do Valtic - prohlídka zámeckého parku a barokního zámku, poté pěšky přes letohrádek Rendez-vous, pseudogotickou kapli Svatý Hubert, Tři Grácie - klasicistní sloupořadí se sochami múz, Apollonův chrám do Lednice - ubytování, sportovní vyžití, koupání
Další dny - prohlídka zámku, návštěva minaretu, skleníku a vinařského muzea
- vycházka do okolí Lednice (Rybniční zámeček, Hraniční zámeček ...)
- možnost návštěvy hippoclubu, jízda na koni a v kočáře
Poslední den - odchod přes Janův hrad na vlak do Ladné a odjezd vlakem z Ladné domů.