Vloženo: 23.09.2020 09:03
Autor: Oldřich Vybíral

Popis inzerce

• Typ: Ostatní

Vzhledem k současné situaci, kdy bylo nařízeno nošení roušek ve školách a školských zařízeních, si Vás dovolujeme oslovit s nabídkou možné spolupráce, v rámci které jsme schopni zajistit dodávky textilních roušek, případně materiálu (metráže) na jejich výrobu. VELVETA a.s. je český výrobce bavlněných tkanin s historií sahající do roku 1777, kdy byla v našem regionu tato výroba zahájena v prvních místních závodech.

Na jaře letošního roku jsme se v rámci boje proti šíření Covid-19 a dalších případných virových infekcí více zaměřili na aplikaci speciálních úprav textilií. Rozšířili jsme kooperaci s předními švýcarskými firmami a ve vzájemné spolupráci jsme vyvinuli bavlněnou tkaninu zušlechtěnou pomocí certifikované a patentované úpravy HeiQ Viroblock. Tato úprava má silný antibakteriální a také virucidní účinek. Laboratorní zkoušky v Brazílii potvrdily 95% účinnost proti virům již po 5 minutách a 99% účinnost po 1 hodině. Takto upravenou tkaninu lze navíc běžně konfekčně prát a následně opět použít, účinnost je garantována minimálně na 30 pracích cyklů. V praxi tak získáme textilní roušku, kterou můžeme nosit celý den, aplikovaná úprava chrání nositele a minimalizuje riziko vdechování škodlivých bakterií, zároveň viry a bakterie, které na roušce ulpí, díky aplikované úpravě v relativně krátké době zanikají.

Roušky zhotovené z takto upravené tkaniny poskytují ochranu svému nositeli a jeho okolí, výše uvedené vlastnosti navíc minimalizují většinu nedostatků obyčejných roušek, na které odborná veřejnost pravidelně upozorňuje. Z toho důvodu nabízíme tuto variantu všem školám, zdravotnickým zařízením, ministerstvu zdravotnictví i ministerstvu vnitra.

Pokud shledáte naši nabídku zajímavou, neváhejte nás prosím oslovit. Rádi Vám poskytneme další, bližší informace a učiníme konkrétní nabídku dle Vašich případných potřeb.

Kontakt:

Romana Táborská