• Měsíčník Střediska služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace – říjen 2019, nabídka DVPP pro SŠ

Michal Slezák | 17.09.2019
  • Měsíčník Střediska služeb školám a zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace – říjen 2019, nabídka DVPP pro MŠ a ZŠ

Michal Slezák | 17.09.2019
  • Kraje pro bezpečený internet - soutěžní kvíz

Pavla Tichá | 13.09.2019

V rámci projektu Kraje pro bezpečný internet byla vyhlášena soutěž, do které se mohou zapojit i žáci a studenti z Jihomoravského kraje. Soutěž trvá až do 15. listopadu 2019. Cílem soutěže je upozorňovat děti a studenty na skrytá nebezpečí spojená s užíváním počítačů, tabletů a chytrých mobilních telefonů a cestou prevence tato nebezpečí minimalizovat. Žáci a studenti si mohou na webových stránkách www.kpbi.cz prostudovat e-learningové kurzy a krátké videospoty na stále aktuálnější téma bezpečnosti na internetu. Kurzy jsou jako v předchozích letech doplněny soutěžním kvízem o věcné ceny. Žáci a studenti se mohou také zapojit do náročnějšího Kvízu PLUS, který je určen zkušenějším a zvídavějším studentům. I zde mohou úspěšní studenti získat hodnotné ceny. Každý měsíc také probíhá losování o hodnotné ceny z úspěšných řešitelů soutěžního kvízu.

• Nabídka preventivního programu: NÁSILÍ BOLÍ, ALE NEMUSÍ

Hana Lukešová | 28.08.2019

Zážitkově edukační programy jsou vhodné především pro žáky ve věku 8 - 11 let . Rádi je však připravíme i pro mladší či starší třídní kolektivy. Přímo k Vám do školy přijedou dva zkušení pedagogové, kteří přinesou zkušenosti z naší linky, které dětem mohou pomoci jako preventivní informace nebo jim ukázat možnosti pomoci v jejich situaci, která se týká násilí. Cena: zdarma pro školy Brno - město za podpory Magistrátu města Brna, ostatní školy dle dohody. Kontakt: školy Brno - vzdelavani@modralinka.cz, ostatní zájemci - manager@modralinka.cz Cíle programu: - Informovat děti o možnostech pomoci, pokud se dostanou do situací násilí v rodině nebo mezi vrstevníky. - Zprostředkovat dětem, že násilí není nutné strpět, i když ho koná někdo silnější či starší. - Pochopení dětí, že situace násilí je nutné řešit a nezůstávat na ně samy.

• Nabídka preventivního programu: STRACH MÁ VELKÉ OČI ANEB NEBÝT NA TO SÁM POMÁHÁ

Hana Lukešová | 28.08.2019

Zážitkově edukační programy jsou vhodné především pro žáky ve věku 8 - 11 let Délka: 2 hodiny Cena: Zdarma pro školy Brno - město za podpory Magistrátu města Brna, pro ostatní školy dle dohody. Rádi je však připravíme i pro mladší či starší třídní kolektivy. Přímo k Vám do školy přijedou dva zkušení pedagogové, kteří přinesou zkušenosti z naší linky, o kterých se domníváme, že by dětem mohly pomoci buď jako preventivní informace nebo jim ukázat možnosti pomoci v jejich tíživé situaci. Cíle programu: - Informovat děti o možnostech pomoci, pokud se dostanou do situací, které je trápí nebo které je mohou ohrozit. - Zprostředkovat dětem, že pokud jsou na své trápení samy, tíží je stále víc a je těžké uvidět cestu ven. - Opatrně nahlédnout do příběhu dětí a pozorovat s nimi, jak "málo" stačí, aby se z malého trápení stal velký balvan. Kontakt: školy Brno - vzdelavani@modralinka.cz, školy mimo Brno - manager@modralinka.cz

• Seminář pro MŠ "ZDRAVÁ 5" – pět didaktických námětů na podporu výchovy ke správné výživě dětí a mládeže (Akreditace MŠMT Č. j.: 26062/2018-1-772)

Lenka Možná | 28.08.2019

Seminář je realizován již 15 rokem a jeho hlavním cílem je ukázat pedagogům jak motivovat děti k přijetí správné výživy a její přirozenou implementaci do životního stylu. Seminář mimo jiné představí pedagogům i 5 metodických pomůcek pro interaktivní práci se žáky. Nově připravené metodické materiály obdrží každý účastník semináře zdarma. Kapacita semináře je omezena.

• Projekt Nadání

Oldřich Vybíral | 23.08.2019

Zajímavá nabídka pro žáky 3. a 4. ročníku středních škol (věkové rozmezí 17 – 21 let). Jedná se o mentoringový program, který se zaměřuje na mladé lidi a jejich profesní nasměrování. Projekt je primárně pro středoškoláky pocházející ze sociálně znevýhodněného prostředí (avšak není podmínkou).

• Světový den laskavosti - happening #jsemlaskavec

Oldřich Vybíral | 22.08.2019

V úterý 13. listopadu 2019 na Světový den laskavosti chystáme již potřetí celostátní happening #jsemlaskavec pro všechny děti, žáky, školáky i studenty, kteří budou v tento den konat dobré skutky.

• Župná kalokagatia 2019 - celoslovenské kolo s medzinárodnou účasťou

Oldřich Vybíral | 20.08.2019

13. ročník športovo-vedomostnej súťaže „Župná kalokagatia 2019“, celoslovenské kolo s medzinárodnou účasťou.

• pozvánka na seminář doc. Čírtkové "Základní vhled do problematiky oběti (a svědků) trestných činů“

Pavla Tichá | 09.08.2019

Oddělení prevence a volnočasových aktivit Krajského úřadu Jihomoravského kraje Vás zve na seminář "Základní vhled do problematiky oběti (a svědků) trestných činů“ docentky PhDr. Ludmily Čírtkové, CSc. Více informací naleznete v přiložené pozvánce.