• Nové výukové programy v Otevřené zahradě

Oldřich Vybíral | 20.08.2019

Pro letošní podzim jsme sestavili nabídku výukových programů, které Vám zpestří výuku.

• Měsíc školních zahrad

Oldřich Vybíral | 04.04.2019

České školy se mohou letos v květnu již podruhé připojit k celosvětové kampani Měsíc školních zahrad, která chce upoutat širší pozornost ke školním zahradám, hřištím a dvorkům. Záměrem této inciativy je, aby se prostředí venku – za okny školy – stalo nedílnou součástí života pedagogů i jejich žáků.

• Specializační studium pro koordinátory EVVO

Oldřich Vybíral | 22.03.2019

Studium k výkonu specializovaných činností v oblasti environmentální výchovy je určeno koordinátorům environmentální výchovy – kvalifikovaným pedagogům v základních, středních a mateřských školách, pedagogům volného času a vychovatelům.

• Kvetoucí školy

Oldřich Vybíral | 21.02.2019

Ukážeme vám, jak zkrášlit okolí školy, podílet se na zachování biodiverzity a přírodního dědictví a vést k tomu i vaše žáky. Od českých a rakouských lektorů získáte návody na aktivity a pokusy v hodinách prvouky, vlastivědy nebo pracovních činností, environmentální výchovy nebo při hře v zahradě. S sebou si odnesete semínka z banky původních odrůd.

• Dům přírody

Ivana Suchánková | 02.02.2018

Milí příznivci Domu přírody MK, nabízíme Vám aktualizovaný přehled výukových programů a komentovaných prohlídek pro mateřské, základní i střední školy, příp. jiné skupiny.

• European Paper Recycling Awards - apply now!

Oldřich Vybíral | 12.06.2017

Now in their 6th edition, the European Paper Recycling Awards recognise innovative projects and campaigns enhancing paper recycling in Europe.

• Jak na školní výlet v přírodě – akreditovaný inspirativní seminář v Brně

kateřina Vítková | 03.02.2017

Zážitkový dopolední seminář vás inspiruje, jak na jednodenní školní výlet v přírodě a o přírodě. Na lokalitě poblíž Brna se naučíte, jak připravit pro děti aktivity, které jsou zábavné a zároveň děti rozvíjejí. Ochutnáte jedlé divoké rostliny, vystopujete šelmu, najdete „svůj strom“, vyrobíte si lesní amulet, rozděláte oheň křesáním, upečete si „hada na klacku“ a na vlastní kůži vyzkoušíte řadu dalších činností. Mimo jiné vám poradíme, kde sehnat vhodné pomůcky a doporučíme užitečnou literaturu. Seminář se koná 17. května 2017 a podrobnější informace s přihláškou najdete na www.lipka.cz/lipova-kalendar-akci.

• Pohádková zahrada – akreditovaný inspirativní seminář v Brně

kateřina Vítková | 03.02.2017

Pracujete s lipkovou publikací Pohádková zahrada a už vám přestává stačit? Nevadí, stačí se přihlásit na stejnojmenný dopolední seminář, kde se budeme v pátek 5. května 2017 věnovat dalším obyvatelům zahrady a rozpracujeme je s Pavlínou Veselou podobně – získáte informace, náměty na pohádku, pozorování, hry i tvoření. Ještě publikaci neznáte? Můžete si ji objednat na http://www.lipka.cz/e-shop, nebo zakoupit přímo na semináři. Seminář bude obsahovat teorii i praktické ukázky a tvoření.

• Čtvero zastavení – akreditovaný inspirativní seminář v Brně

kateřina Vítková | 03.02.2017

Tvoříte s dětmi z přírodních materiálů? Zajímá vás, kde jaké materiály sbírat a jak je využít? Na dopoledním semináři Čtvero zastavení v úterý 14. února 2017 při povídání s autorkou stejnojmenné publikace Alenou Uhříčkovou zabrousíme na louku, pole, do lesa a k rybníku. Ještě publikaci neznáte? Můžete si ji objednat na http://www.lipka.cz/e-shop, nebo zakoupit přímo na semináři. Seminář bude obsahovat teorii i praktické ukázky a tvoření.

• Kdo hledá, najde

kateřina Vítková | 20.05.2016

Kdo pracuje s dětmi a chce se s nimi věnovat blíž objevování živočichů v přírodě, ten se dozví přímo v terénu, kam se vypravit za živočichy a jak na to. Naučí se založit zemní past, odlévat stopy, najít zvířata na stromech i v trávě, a také zásady šetrné manipulace s živočichy při odlovu a pozorování. Informace i vhodné vybavení najdete na www.lipka.cz/lipova-kalendar-akci, hodit se může dalekohled i foťák.