• Vymyslete kámen mudrců 21. století!

Oldřich Vybíral | 19.06.2023

Výzva je určena skupinám dětí školního věku, které chceme inspirovat k hledání toho, co pálí dnešní svět. Řešení těchto problémů ale nemusí být technické či složité, vyzýváme děti spíše k tomu, aby se zasnily a po vzoru dávných alchymistů pátraly, vymýšlely a měnily svět…

• Film Jizerské hory pro školy

Oldřich Vybíral | 16.02.2023

Film Viktora Kuny „Jizerské hory – příběh jedinečné krajiny“ zachycuje nejen aktuální hodnoty živé i neživé přírody Jizerských hor, ale také historické a společenské souvislosti vývoje zdejší krajiny v době rozvoje průmyslu a v turbulentním dvacátém století. Film rovněž klade vysoce aktuální otázky k dalšímu směřování chráněné přírody Jizerských hor. Odbornou kvalitu filmu zajišťuje řada renomovaných spolupracovníků, odborníků a znalců regionu, kteří se podíleli na vzniku díla.

• Otestujte si svoje znalosti v oblasti kybernetické bezpečnosti s projektem Kraje pro bezpečný internet

Oldřich Vybíral | 14.02.2023

V úterý 7. února 2023 jsme si již po dvacáté připomněli Den bezpečnějšího internetu. Na podporu vzdělávaní a povědomí o důležitosti zajištění kybernetické bezpečnosti nás všech posledních deset let připravuje projekt Kraje pro bezpečný internet desítky vzdělávacích videospotů, e-learningových lekcí nebo pracovních listů. Všechny materiály jsou určeny pro děti, rodiče, seniory i učitele zdarma.

• Máme to na talíři a není nám to jedno - praktický seminář Ryby

Oldřich Vybíral | 12.01.2023

Jsou školní jídelny, kde děti ryby jedí a jedí je rády. Ale více je těch, kde je to boj. Příčiny jsou různé. Důležité je, že existují řešení.

• Projekt Zdravá školní jídelna

Oldřich Vybíral | 26.10.2022
  • ABSOLVENTI.cz: strategická spolupráce škol s absolventy

Oldřich Vybíral | 26.10.2022

Staňte se součástí celorepublikového projektu Národní absolventské databáze, který pomáhá školám strategicky a dlouhodobě řešit spolupráci školů s absolventy. Cílem je do projektu postupně zapojit všechny základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy v ČR.

• EDU den Game Access Connect 2022

Oldřich Vybíral | 11.10.2022

Game Access Connect je dvoudenní akce konající se 22.-23.10.2022 v pavilonu A1 na brněnském výstavišti propojující začátečníky, studenty, školy, učitele, herní vývojáře a firmy z celého Česka a Slovenska. Cílem akce je inspirovat a motivovat k tvorbě her, pomoct s kariérní navigací a podnítit zájem o herní vývoj a průmysl u širší veřejnosti. Program se skládá z přednášek odborníků z herního průmyslu, začátečnických workshopů a bloku zaměřeného na vzdělávání v herním vývoji. Součástí programu je i studentský festival Lektvar a kreativní festival Maker Faire.

• Virtuálně v elektrárně je zpět a přináší novinky

Oldřich Vybíral | 11.10.2022
  • Sedm drobných investic do školství, které se bohatě vrátí

Oldřich Vybíral | 20.09.2022

Pro kvalitní vzdělávací systém je nezbytné poskytovat školám, jejich ředitelům i pedagogům veškerou potřebnou podporu. A to zejména od jejich zřizovatelů. Administrativní zátěž ředitelů se neustále zvyšuje a mnozí z nich jsou dnes spíše v pozicích úředníků než skutečných lídrů.

• Zapojení rodičů do předškolní přípravy

Oldřich Vybíral | 01.09.2022

Nabídka internetového portálu www.babyonline.cz s nabídkou brožury pro rodiče předškoláků. Podrobnosti na odkazech níže a v příloze.