• Analýza stavu mediálního vzdělávání na základních a středních školách v ČR

Oldřich Vybíral | 26.03.2018

Podle analýzy think-tanku Evropské hodnoty je mediální výchova ve vzdělávacím systému zakotvena a dokonce na ni upozorňuje i Audit národní bezpečnosti jako na nástroj proti hybridním hrozbám. Podle autora analýzy, učitele mediální výchovy a spoluzakladatele Aliance pro otevřené vzdělávání Michala Kaderky, pro ni ale není ve výuce dost místa, učitelé se připravují na koleni a pokud nezvedneme digitální gramotnost, neposílíme ani tu mediální.

• Legie do škol - výukové DVD zdarma ke stažení (ZŠ a SŠ)

Oldřich Vybíral | 30.01.2018

Projekt, který žákům a učitelům přináší ucelené vzdělávací materiály na téma historie čs. legií 1914-1920. Pro potřeby výuky a poznání problematiky byla vytvořena bohatě ilustrovaná elektronická publikace s pracovními listy, která je doplněna dvojící dokumentárních filmů.

• Přízraky ulice

Oldřich Vybíral | 02.11.2017

Pořad je určený pro žáky 2. stupně základních škol a středních škol se zaměřením na výchovu dospívající mládeže a prevenci sociálně patologických jevů s důrazem na negativní následky užívání návykových látek.

• Europass

Ivana Suchánková | 26.10.2017

Jak napsat životopis v online editoru Europassu? Od 1. října 2017 bude na na absolventských vysvědčeních, výučních listech a diplomech absolventů VOŠ povinně uvedená úroveň Evropského rámce kvalifikací (EQF).

• Bezplatné vzdělávání z projektu BIG, ATCZ5

Ivana Suchánková | 24.04.2017

Specifika SPU na 2. stupni ZŠ

Ivo Prokeš | 13.04.2017