• VÝCHOVA K PODNIKAVOSTI NA SŠ

Oldřich Vybíral | 13.11.2018

Cílem školení je seznámit pedagogy s ročním školním programem JA Studentská Firma a předat základní praktické informace o výuce reálného podnikání ve školách. Lektorem školení je pedagogický odborník z praxe.

• Jeden svět na školách - Začínáme učit filmem

Oldřich Vybíral | 09.11.2018

Dokumentární film jako pomocník při výuce společenských, historických a globálních souvislostí? Vhodné do vyučovacích hodin občanské nauky, společenských věd, dějepisu, mediální výchovy i mnoha dalších.

• Stipendijní program FLEX

Oldřich Vybíral | 20.09.2018

Stipendijní výměnný programu Future Leaders Exchange (FLEX) umožní českým středoškolákům strávit školní rok v USA zdarma.

• Kraje pro bezpečný internet

Oldřich Vybíral | 05.09.2018

Žáci a studenti základních a středních škol ve všech krajích ČR se mohou i nyní zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny!

• Týden pro inkluzi

Oldřich Vybíral | 04.09.2018

Avízo akce obdržely všechny školy 19. června 2018. Podrobnosti a odkazy v příloze.

• Jeden svět na školách - seminář zdarma

Oldřich Vybíral | 22.08.2018

• „100 let společného stravování“

Oldřich Vybíral | 20.07.2018

Je cílem, aby se do projektu zapojilo co nejvíce škol a školních jídelen, které by mohly vyvrátit mýty spojené se školním stravováním a zúčastnit se projektu, který v sobě snoubí vzdělání, zábavu, komunikaci, soutěž o hodnotné ceny a spolupráci. Tento projekt chápeme jako odrazový můstek k lepším podmínkám ve školních jídelnách a spokojeným zaměstnancům stravovacích provozů.

• Změny v projektu Mléko do škol

Oldřich Vybíral | 20.07.2018

Vláda schválila změny ve školním projektu Mléko do škol. Od příštího školního roku už nebudou mléčné produkty odebírat střední školy. Záměrem je posílit rozpočet ve prospěch žáků základních škol.

• Analýza stavu mediálního vzdělávání na základních a středních školách v ČR

Oldřich Vybíral | 26.03.2018

Podle analýzy think-tanku Evropské hodnoty je mediální výchova ve vzdělávacím systému zakotvena a dokonce na ni upozorňuje i Audit národní bezpečnosti jako na nástroj proti hybridním hrozbám. Podle autora analýzy, učitele mediální výchovy a spoluzakladatele Aliance pro otevřené vzdělávání Michala Kaderky, pro ni ale není ve výuce dost místa, učitelé se připravují na koleni a pokud nezvedneme digitální gramotnost, neposílíme ani tu mediální.

• Legie do škol - výukové DVD zdarma ke stažení (ZŠ a SŠ)

Oldřich Vybíral | 30.01.2018

Projekt, který žákům a učitelům přináší ucelené vzdělávací materiály na téma historie čs. legií 1914-1920. Pro potřeby výuky a poznání problematiky byla vytvořena bohatě ilustrovaná elektronická publikace s pracovními listy, která je doplněna dvojící dokumentárních filmů.