• Teams pro školy zdarma

Oldřich Vybíral | 03.04.2020

Pro vzdálenou výuku můžete využít nástroj Microsoft Teams, který je součástí zdarma dostupné sady Microsoft Office 365 A1 pro školy. Skrze Teams můžete dělat online hodiny s podporou školní tabule, sdílení pracovní plochy nebo prezentace s možností automatického nahrávání hodiny a jejího uložení.

• Výtvarná přehlídka "NEZAPOMENEME…”.

Oldřich Vybíral | 12.02.2020

Hlavním cílem výtvarné přehlídky “NEZAPOMENEME...“ je přivést zejména mladou generaci, ale i další umělce k zamyšlení nad tehdejšími dramatickými situacemi, které sebou dějinně nesl odboj či osvobozování. A kdy naše dnešní svoboda byla vykoupena dávným hrdinstvím našich předků a jejich obětí, mnohdy tou nejvyšší – položením vlastního života.

• VR cyklista - aplikace, která učí základy bezpečného chování na kole děti i dospělé

Oldřich Vybíral | 21.01.2020

Nová aplikace „VR cyklista“ učí bezpečným zásadám jízdy na kole ve virtuální realitě. Aplikace obsahuje všechna nejdůležitější témata bezpečného chování na kole. Je určena nejen dětem, ale také široké veřejnosti i seniorům. Je určena pro mobilní telefony a tablety s operačními systémy Android a iOS a je zdarma.

• Jeden svět na školách - seminář Začínáme učit s filmem v Brně

Oldřich Vybíral | 23.10.2019

Učíte na střední odborné škole nebo na středním odborném učilišti a chcete výuku předmětů obohatit a udělat zajímavou pro sebe i žáky? Jste školní metodik prevence, výchovný poradce či třídní učitel a záleží Vám na tom, jaké vztahy a atmosféra panují ve třídách a na škole? Přijďte si s námi vyzkoušet a zažít, jak nejlépe využít dokumentární film právě pro tyto účely.

• Rok v USA zdarma pro české středoškoláky: americké vládní stipendium FLEX

Oldřich Vybíral | 27.09.2019

Chceš si vyzkoušet život v americké hostitelské rodině a na americké střední škole? Zabojuj o americké vládní stipendium FLEX na školní rok 2020–21. Přihlášky do 17.10.2019.

• Newsletter Metodického portálu RVP.CZ 10/2019

Oldřich Vybíral | 26.09.2019

Novinky z portálu rvp.cz na říjen 2019.

• Nabídka vzdělávacích programů - Muzeum Boskovicka

Oldřich Vybíral | 20.08.2019

Pro školní rok 2019/20.

• Revoluční rok 1989 v regionech - fotografický vzdělávací projekt

Oldřich Vybíral | 17.05.2019

Knihovna Václava Havla vyhlašuje v souvislosti s projektem Rok revoluce a 30. výročím sametové revoluce fotografickou soutěž pro školy s názvem Revolution Press Foto.

• 100 vědců do škol (Brno)

Oldřich Vybíral | 25.03.2019

Ústav informatiky AV ČR zve studenty a učitele středních škol na oblíbený seminář, plný zajímavých popularizačních přednášek.

• Česko-německé fórum k občanskému vzdělávání

Oldřich Vybíral | 13.03.2019

Přiblížení tématu občanského a globálního vzdělávání a práce se vzpomínkami. Seznámení s různými pedagogickými přístupy z Česka a Německa.