• DIGI roadshow pro učitele 1. stupně ZŠ

Oldřich Vybíral | 01.03.2023

Národní pedagogický institut ČR organizuje další DIGI roadshow s cílem podpořit školy při zavádění nové informatiky a digitálních kompetencí na 1. stupni ZŠ.

• Film Jizerské hory pro školy

Oldřich Vybíral | 16.02.2023

Film Viktora Kuny „Jizerské hory – příběh jedinečné krajiny“ zachycuje nejen aktuální hodnoty živé i neživé přírody Jizerských hor, ale také historické a společenské souvislosti vývoje zdejší krajiny v době rozvoje průmyslu a v turbulentním dvacátém století. Film rovněž klade vysoce aktuální otázky k dalšímu směřování chráněné přírody Jizerských hor. Odbornou kvalitu filmu zajišťuje řada renomovaných spolupracovníků, odborníků a znalců regionu, kteří se podíleli na vzniku díla.

• Měsíčník Vzdělávacího institutu pro Moravu – leden 2023, úplná nabídka DVPP

Michal Slezák | 16.12.2022
  • Měsíčník Vzdělávacího institutu pro Moravu – listopad 2022, nabídka DVPP pro MŠ a ZŠ

Michal Slezák | 17.10.2022
  • EDU den Game Access Connect 2022

Oldřich Vybíral | 11.10.2022

Game Access Connect je dvoudenní akce konající se 22.-23.10.2022 v pavilonu A1 na brněnském výstavišti propojující začátečníky, studenty, školy, učitele, herní vývojáře a firmy z celého Česka a Slovenska. Cílem akce je inspirovat a motivovat k tvorbě her, pomoct s kariérní navigací a podnítit zájem o herní vývoj a průmysl u širší veřejnosti. Program se skládá z přednášek odborníků z herního průmyslu, začátečnických workshopů a bloku zaměřeného na vzdělávání v herním vývoji. Součástí programu je i studentský festival Lektvar a kreativní festival Maker Faire.

• Good Old Czechs - film a materiály pro výuku dějepisu

Oldřich Vybíral | 11.10.2022

Materiály byly vytvořeny jako doplněk k dokumentu GOOD OLD CZECHS (r. Tomáš Bojar), který je právě v kinech. Jedná se o film využívající archivní záběry s komentářem vypracovaným na základě výpovědí dvou československých letců RAF Jánského a Fajtla, kteří se stali později spisovateli. Film má 80 minut a díky mimořádně citlivému zpracování má divák opravdu pocit, že příběh dvou mladých letců prožívá s nimi.

• Virtuálně v elektrárně je zpět a přináší novinky

• Vzdělávací program - Basketbal ve škole

Oldřich Vybíral | 03.10.2022

Hlavním cílem semináře je představení inovativní formy výuky školního basketbalu jako prostředku pohybové gramotnosti – jednoduše, zábavně a se zapojením všech dětí.

• Malá technická univerzita

Oldřich Vybíral | 24.08.2022

Určeno dětem z MŠ a z 1. stupně ZŠ (1. -3. třída) v podobě lekcí nebo projektových dnů. Vše názorně a jednoduše, v souladu s RVP. Cílem projektu je vzbudit v dětech zájem o techniku.

• POKOS - branné dny a branné závody

Oldřich Vybíral | 14.07.2022

POKOS je nedílnou součástí plánování obrany státu. Zákonná povinnost občanů bránit svou vlast nezanikla ani s profesionalizací Armády České republiky.