• Vzdělávací nabídka společnosti V lavici

Oldřich Vybíral | 29.09.2020

Snažíme se reagovat na současnou situaci a nabízíme pro pedagogické pracovníky online vzdělávání z pohodlí domova, pro žáky připravující se na přijímací zkoušky online aplikaci a pro další zájemce pomůcky, deskové hry a pracovní sešity pro domácí procvičování i do školní lavice.

• Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

Oldřich Vybíral | 15.09.2020

I letos se žáci a studenti základních a středních škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet (KPBI) a vyhrát hodnotné ceny!

• MODERNÍ KONTAKTNÍ TĚLESNÁ VÝCHOVA

Oldřich Vybíral | 14.09.2020

NEBOJTE SE ZAŘADIT SOUBOJE DO VÝUKY! Fyzický kontakt je v pohybovém vývoji dětí velice důležitý

• Nabídka vzdělávacích akcí Jihomoravského muzea ve Znojmě

Oldřich Vybíral | 08.09.2020

Pro školní rok 2020/21.

• Jak vzniká zpráva - seminář akademie ČTK

Oldřich Vybíral | 08.09.2020

Seminář je určený především učitelům češtiny, občanské nauky, základů společenských věd, ale i dalším kantorům, kteří se věnují mediální výchově. Kurz si dává za cíl posílit mediální vzdělávání a pomoci kantorům, kteří se věnují rozvoji mediální gramotnosti žáků.

• Základní tendence vývoje Jihomoravského kraje 2019

Oldřich Vybíral | 01.09.2020

Analytická publikace přináší obraz vybraných tendencí demografického, sociálního, ekonomického a environmentálního vývoje Jihomoravského kraje v roce 2019 s návazností na vývoj v předchozích letech. S ohledem na systém postupného zpracování ročních dat nebyly v době uzávěrky v některých oblastech k dispozici kompletní údaje roku 2019, je tak uveden pohled jen do roku 2018 (především makroekonomika, sociální statistiky). Součástí analýzy je i kapitola s mezikrajským srovnáním.

• Badatelsky orientovaná výuka přírodních věd na ZŠ a SŠ

Oldřich Vybíral | 27.08.2020

Akreditovaný kurz v rámci DVPP, který je zamýšlen jako jednodenní seminář a bude rozdělen na dva bloky – dopolední a odpolední. Každý blok bude trvat 4 vyučovací hodiny. Kurz lze čerpat v rámci Šablon II.

• Společenství praxe Umění a kultura pro učitele

Oldřich Vybíral | 16.06.2020

On-line setkání. Pdrobnosti v příloze. Přihlašovací odkazy níže.

• Teams pro školy zdarma

Oldřich Vybíral | 03.04.2020

Pro vzdálenou výuku můžete využít nástroj Microsoft Teams, který je součástí zdarma dostupné sady Microsoft Office 365 A1 pro školy. Skrze Teams můžete dělat online hodiny s podporou školní tabule, sdílení pracovní plochy nebo prezentace s možností automatického nahrávání hodiny a jejího uložení.

• Výtvarná přehlídka "NEZAPOMENEME…”.

Oldřich Vybíral | 12.02.2020

Hlavním cílem výtvarné přehlídky “NEZAPOMENEME...“ je přivést zejména mladou generaci, ale i další umělce k zamyšlení nad tehdejšími dramatickými situacemi, které sebou dějinně nesl odboj či osvobozování. A kdy naše dnešní svoboda byla vykoupena dávným hrdinstvím našich předků a jejich obětí, mnohdy tou nejvyšší – položením vlastního života.