• Vymyslete kámen mudrců 21. století!

Oldřich Vybíral | 19.06.2023

Výzva je určena skupinám dětí školního věku, které chceme inspirovat k hledání toho, co pálí dnešní svět. Řešení těchto problémů ale nemusí být technické či složité, vyzýváme děti spíše k tomu, aby se zasnily a po vzoru dávných alchymistů pátraly, vymýšlely a měnily svět…

• Filmová soutěž pro děti (žáky ZŠ)

Oldřich Vybíral | 09.03.2023

Filmová soutěž pro děti: Nominujte malé tvůrce na Filmovou cenu TA ČR na ZLÍN FILM FESTIVALU. Uzávěrka přihlášek je 01.05.2023. Podrobnsoti níže.

• Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet! - rok 2023

Oldřich Vybíral | 10.01.2023

Už jen do konce února mohou žáci a studenti základních a středních škol Jihomoravského kraje soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet (www.KPBI.cz), vyhrát hodnotné ceny a vzdělávat se v oblasti bezpečného chování na internetu.

• Jazykový WocaBee šampionát 🏆

Oldřich Vybíral | 11.10.2022

Zapojte se bezplatně do 4. ročníku soutěže pro školy a vyhrajte modernizaci školy v celkové hodnotě 2 x 60 000 Kč!

• High School Business - Soutěž pro středoškoláky

Oldřich Vybíral | 10.03.2022

Mezinárodní business soutěž. Jedná se o největší soutěž svého druhu, která je zaměřena na aplikaci teoretických znalostí z oblasti ekonomie, managementu nebo financí do praxe. Jejím cílem je podporovat podnikání a rozvíjet kompetence mladých lidí. Součástí je také soutěž pro učitele.

• Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

Oldřich Vybíral | 12.01.2022

Až do 28. února 2022 se žáci a studenti základních a středních škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet, dozvědět se, jak se bezpečně pohybovat na internetu a vyhrát hodnotné ceny!

• Velkomoravská olympiáda - VIII. ročník vědomostní soutěže

• Čarovné barvy země - XI. ročník malířské soutěže

Oldřich Vybíral | 08.12.2021

Cílem soutěže je podpořit tvůrčí potenciál žáků a studentů a rozvíjet jejich výtvarnou (především malířskou) tvořivost v úzké spojitosti s prostředím, v němž žijí. Soutěž je pokračováním projektu „Malujeme barvami země“, který byl v česko-rakouské spolupráci uspořádán v letech 2009/2010 a 2010/2011. Těchto ročníků se zúčastnilo celkem 600 žáků a studentů 30 základních a středních škol. Na projekt navázala od školního roku 2011/2012 soutěž pojmenovaná Čarovné barvy země.

• Skrytá paměť Moravy 2021/2022 - 16. ročník literární soutěže

Oldřich Vybíral | 08.12.2021

Celostátní literární soutěž pro mládež Skrytá paměť Moravy vstoupila do svého šestnáctého ročníku. Stala se neodmyslitelnou součástí výuky slohových dovedností na řadě základních a středních škol. Doplňují a popularizují ji bezplatné kurzy tvůrčího psaní pro žáky a studenty s názvem Krocení literární múzy, organizované rovněž Památníkem písemnictví na Moravě. Sama soutěž, jejíž ceny pro vítěze velkoryse dotuje Jihomoravský kraj, rozvíjí současnou a aktuální slovesnou tvorbu. Má na svém kontě řadu samostatných titulů, jimiž přispěli její laureáti do „skryté pamětí“, která čeká na své čtenáře a objevitele.

• Kraje pro bezpečný internet

Oldřich Vybíral | 24.09.2021

Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!