• Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

Oldřich Vybíral | 12.01.2022

Až do 28. února 2022 se žáci a studenti základních a středních škol v Jihomoravském kraji mohou zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet, dozvědět se, jak se bezpečně pohybovat na internetu a vyhrát hodnotné ceny!

• Velkomoravská olympiáda - VIII. ročník vědomostní soutěže

• Čarovné barvy země - XI. ročník malířské soutěže

Oldřich Vybíral | 08.12.2021

Cílem soutěže je podpořit tvůrčí potenciál žáků a studentů a rozvíjet jejich výtvarnou (především malířskou) tvořivost v úzké spojitosti s prostředím, v němž žijí. Soutěž je pokračováním projektu „Malujeme barvami země“, který byl v česko-rakouské spolupráci uspořádán v letech 2009/2010 a 2010/2011. Těchto ročníků se zúčastnilo celkem 600 žáků a studentů 30 základních a středních škol. Na projekt navázala od školního roku 2011/2012 soutěž pojmenovaná Čarovné barvy země.

• Skrytá paměť Moravy 2021/2022 - 16. ročník literární soutěže

Oldřich Vybíral | 08.12.2021

Celostátní literární soutěž pro mládež Skrytá paměť Moravy vstoupila do svého šestnáctého ročníku. Stala se neodmyslitelnou součástí výuky slohových dovedností na řadě základních a středních škol. Doplňují a popularizují ji bezplatné kurzy tvůrčího psaní pro žáky a studenty s názvem Krocení literární múzy, organizované rovněž Památníkem písemnictví na Moravě. Sama soutěž, jejíž ceny pro vítěze velkoryse dotuje Jihomoravský kraj, rozvíjí současnou a aktuální slovesnou tvorbu. Má na svém kontě řadu samostatných titulů, jimiž přispěli její laureáti do „skryté pamětí“, která čeká na své čtenáře a objevitele.

• Kraje pro bezpečný internet

Oldřich Vybíral | 24.09.2021

Soutěžte o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

• Soutěž o nejlepší video k letošnímu Dni Země: „Uzdravme spolu planetu!“

Oldřich Vybíral | 26.04.2021

Velvyslanectví USA v Praze a vzdělávací centrum TEREZA společně vyhlašují k letošnímu Dni Země studentskou soutěž o nejlepší krátké video s návrhem řešení, jak pomoci uzdravit naši Zemi. Termín pro přihlašování je do 30.4.2021! Podrobnosti na odkazu níže.

• Spotřeba pro život - 13. ročník soutěže časopisu dTest pro středoškoláky

Oldřich Vybíral | 08.04.2021

Studenti se letos již potřinácté utkají v tvorbě vzorového vydání spotřebitelského časopisu pro mládež, a to v rámci soutěže Spotřeba pro život. Tento rok musejí prokázat své znalosti ohledně bezpečného a odpovědného používání sociálních sítí. Neodmyslitelnou součástí je i schopnost udržet digitální život na uzdě. Vítězné týmy se za odměnu podívají do sídla Evropského parlamentu ve Štrasburku.

• Stále můžete soutěžit o ceny s projektem Kraje pro bezpečný internet!

Oldřich Vybíral | 26.01.2021

Až do 31. března se mohou žáci a studenti základních a středních škol v Jihomoravském kraji zapojit do soutěže s projektem Kraje pro bezpečný internet a vyhrát hodnotné ceny!

• Ekonomická olympiáda proběhne online

Oldřich Vybíral | 06.11.2020

I v letošním školním roce probíhá středoškolská soutěž Ekonomická olympiáda a celý organizační tým by vás chtěl srdečně pozvat na letošní V. ročník této soutěže.

• Program podpory nadaných studentů pro školní/akademický rok 2020/21

Jana Konečná | 13.10.2020

Rada Jihomoravského kraje schválila dne 12.10.2020 aktuální znění Programu.