• Svět očima dětí

Jana Konečná Horká | 27.03.2018

Vyhlášen nový ročník soutěže.

• ČESKO SE HÝBE VE ŠKOLÁCH a ČESKOMORAVSKÝ POHÁR

Oldřich Vybíral | 26.03.2018

Celorepubliková soutěž týmových skladeb Česko se hýbe ve školách je jedním ze stěžejních projektů iniciativy Česko se hýbe, jehož hlavním cílem je motivovat českou populaci k pravidelnému pohybu a zdravějším stravovacím návykům. Jedno bez druhého nemůže fungovat jako předpoklad pevného zdraví a zejména preventivního boje s obezitou, který je, vzhledem pro celou naši populaci více než aktuální. Zvláště nyní, kdy se Česká republika podle nedávného celosvětového průzkumu obezity umístila na alarmujícím devátém místě. Soutěž je určena pro mateřské, základní a střední školy, školní kluby a školní volnočasové aktivity a její primární náplní a cílem je formou pohybu a tance motivovat děti a mládež v různých věkových kategoriích (od 5 do 18 let) k fyzické aktivitě a ukázat jim, že aktivní trávení volného času je zábava.

• SPEED mat

Oldřich Vybíral | 19.03.2018

Matematická soutěž pro děti od 7 do 16 let. Hodina matematiky, na kterou se děti opravdu těší.

• AKTUALIZOVÁNO! Miss Reneta 2018

Oldřich Vybíral | 21.02.2018

Mezinárodní soutěž pro dívky ze středních škol. Podrobnosti v příloze.

• Putování dějinami s Cyrilem a Metodějem

Oldřich Vybíral | 19.02.2018

Výtvarná soutěž pro školní mládež - pro žáky ZŠ, SŠ a ZUŠ.

• „Krásná jako kvítka je ta země…“

Oldřich Vybíral | 13.02.2018

XXVIII. ročník mezinárodní dětské výtvarné soutěže v oboru kresby a grafiky.

• "Vybuduj úspěšnou firmu" - manažerská simulační hra

Oldřich Vybíral | 30.01.2018

Soutěž pro žáky SŠ a studenty VOŠ

• Miss Opravdová Krása 2018

Oldřich Vybíral | 16.01.2018

Informace o nové soutěži pro žáky a žákyně středních středních škol.

• "Spotřeba pro život" - 10. ročník soutěže

Oldřich Vybíral | 16.01.2018

Soutěž ve tvorbě vzorového čísla spotřebitelského časopisu pro mládež.

• "Co víš o československých legiích-Čo vieš o československých légiách?"

Oldřich Vybíral | 03.01.2018

Nakladatelství Šimon Ryšavý – Edice Brněnský legionář vypisuje 17. ročník mezinárodní soutěže pro mládež. Soutěže se může zúčastnit každý žák základní a střední školy, žijící na území ČR a SR. Podle data narození budou středoškoláci zařazeni pro druhé kolo buď do první kategorie společně s žáky ZŠ nebo do kategorie druhé, ryze středoškolské. Pořadatel si vyhrazuje právo na zrušení příslušné kategorie a vyhlášení open soutěže v případě nízkého počtu odevzdaných písemných prací ve 2. kole soutěže. Záštitu nad touto soutěží opět přijal pan hejtman Jihomoravského kraje JUDr. Bohumil Šimek.