Vloženo: 08.12.2021 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení prevence a volnočasových aktivit

Cílem soutěže je podpořit tvůrčí potenciál žáků a studentů a rozvíjet jejich výtvarnou (především malířskou) tvořivost v úzké spojitosti s prostředím, v němž žijí. Soutěž je pokračováním projektu „Malujeme barvami země“, který byl v česko-rakouské spolupráci uspořádán v letech 2009/2010 a 2010/2011. Těchto ročníků se zúčastnilo celkem 600 žáků a studentů 30 základních a středních škol. Na projekt navázala od školního roku 2011/2012 soutěž pojmenovaná Čarovné barvy země.

Jihomoravský kraj je vyhlašovatelem již tradiční malířské soutěže pro děti a mládež Čarovné barvy země. Po loňské přestávce, kdy se uskutečnil pouze nesoutěžní ročník, byl pro školní rok 2021/2022 vyhlášen nový XI. ročník soutěže. Malířská soutěž navazuje na úspěšný projekt Masarykova muzea z let 2009–2011 „Malujeme barvami země“, spolufinancovaného z Programu evropské územní spolupráce Rakousko – Česká republika 2007–2013.

Cílem malířské soutěže je podpořit tvůrčí potenciál žáků a studentů a rozvíjet jejich výtvarnou tvořivost v úzké spojitosti s prostředím, v němž žijí. Soutěžní malířská díla jsou vytvářena speciální technikou nanášení pigmentovaných přírodních materiálů, zejména jílů, hlíny a dalších přírodnin s vyloučením jakýchkoli syntetických pojiv a barviv. Do malířské soutěže mohou být přihlášeny autorské kolektivy 3 až 5 žáků mateřských, základních a středních škol. Od V. ročníku soutěže je jedna z kategorií určena žákům se speciálními vzdělávacími potřebami.

Přihláška online zde http://www.masaryk.info/slovanske-hradiste-mikulcice/656/