• Když zem dá hlínu: Socha z keramické hlíny a točení na kruhu

Ivana Suchánková | 10.06.2020

PRÁZDNINOVÝ KURZ. Čekají Vás čtyři dny intenzivní práce s keramickou hlínou. Budeme modelovat větší sochu (skřítek, kočka, abstraktní objekt..). Naučíte se jednoduché způsoby, aby vaše výtvory byly jako od profesionálního hrnčíře.

• RodičFest Brno 2020

Oldřich Vybíral | 05.02.2020

Festival pro rodiče a teenagery, kteří se těší na budoucnost. Sobota plná inspirativních přednášek, praktických workshopů a lidí, kteří na vás přenesou radost z poznávání.

• Výstava prací žáků výtvarného oboru Základní umělecké školy Velké Opatovice

Oldřich Vybíral | 10.01.2020
  • KAM ZA SPORTEM V BRNĚ - pozvánka na výstavu

Oldřich Vybíral | 06.04.2018

Výstava seznamuje s ukázkou nově chystaných sportovních areálů na území města Brna, ale také s plány do budoucnosti týkajícími se brněnského sportu a bude doprovázena fotografiemi se sportovní tématikou.

• Veletrh věda, výzkum, inovace 2018

Jana Konečná | 28.03.2018

Připravuje se III. ročník veletrhu v období 15. - 17. května 2018.

• Juniorský maraton - Běžíme pro Evropu 2018

Oldřich Vybíral | 29.11.2017

Největší neziskový běžecký závod desetičlenných družstev složených ze studentů středních škol, kteří zdolávají trať klasického maratonu ve všech krajských městech České republiky.

• Terakotová armáda - odkaz prvního císaře

Oldřich Vybíral | 31.08.2017
  • Předváděcí akce březen–duben 2017

Eva Holíková | 03.03.2017

Výtvarné předváděcí akce (není nutné se hlásit předem, U každé předváděcí akce je dílnička, která je symbolicky zpoplatněná)

• Giganti doby ledové

Oldřich Vybíral | 03.10.2016

Výstava realistických modelů vyhynulých zvířat doby ledové.

• Kdo hledá, najde

kateřina Vítková | 20.05.2016

Kdo pracuje s dětmi a chce se s nimi věnovat blíž objevování živočichů v přírodě, ten se dozví přímo v terénu, kam se vypravit za živočichy a jak na to. Naučí se založit zemní past, odlévat stopy, najít zvířata na stromech i v trávě, a také zásady šetrné manipulace s živočichy při odlovu a pozorování. Informace i vhodné vybavení najdete na www.lipka.cz/lipova-kalendar-akci, hodit se může dalekohled i foťák.