Vloženo: 11.11.2022 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Festival AFTF 2023 proběhne online v termínu 8. 2. – 12. 3.2023 na platformě www.afilmteensfest.com, kde bude možné sledovat filmy i doprovodný program (workshopy, talkshow, rozhovory s autory, zahájení a slavnostní zakončení s předáváním cen aj.), a to vše zcela ZDARMA, pouze na základě předchozí registrace, po dobu zhruba pěti týdnů, opakovaně a neomezeně.

A-FilmTeensFest (AFTF) = soutěžní přehlídce audiovizuální tvorby dětí a mládeže ve věku 6–20 let.

Festival AFTF 2023 proběhne online v termínu 8. 2. – 12. 3.2023  na platformě www.afilmteensfest.com, kde bude možné sledovat filmy i doprovodný program (workshopy, talkshow, rozhovory s autory, zahájení a slavnostní zakončení s předáváním cen aj.), a to vše zcela ZDARMA, pouze na základě předchozí registrace, po dobu zhruba pěti týdnů, opakovaně a neomezeně.

Festival se letos koná už potřetí a i tentokrát divákům nabídne to nejlepší od dětských a mladých filmových tvůrců do 20 let, a to z celého světa. Jejich filmy prošly různými filmovými soutěžemi a festivaly a získaly řadu ocenění, jedná se tedy skutečně o kvalitní tvorbu.

Uvedeme snímky hrané, dokumentární, animované a experimentální a další audiovizuální práce.

Filmy jsou rozdělené do zhruba 30 bloků dle témat a věkových kategorií tak, aby si učitelé na školách i individuální diváci mohli vybrat dle svého zájmu a potřeby.

Festival kromě divácké účasti nabízí dětem a mládeži možnost přihlásit do soutěže svůj vlastní film – viz podrobné info v příloze.

A i tentokrát budou odbornou porotou vybrané práce mladých českých tvůrců oceněny v řadě kategorií a získají šanci postupu na naše partnerské festivaly v zahraničí. Loni vybrané filmy úspěšně reprezentovaly Českou republiku na festivalech např. ve Španělsku, v Jižní Koreji nebo v Dánsku, odkud si dovezly krásné festivalové ceny.

AFTF je pro mladé diváky výbornou příležitostí vidět kvalitní filmy svých vrstevníků z celého světa, sdílet jejich pohled na svět, jejich názory a vnímání současných společenských témat. Filmy nabízí dětským divákům možnost zamyslet se nad řadou zajímavých otázek – při výběru filmů se snažíme zohledňovat aktuální a důležitá témata. Pro mnohé jsou pak filmy také velkou inspirací a motivací zkusit vlastní tvorbu a zúčastnit se festivalu se svým vlastním dílkem.

Naše výzva –  pokud máte jako škola / případně i jednotliví žáci zájem o diváckou účast na festivalu, stačí nás kontaktovat a poté, v době konání se registrovat na uvedeném webu a filmy si pustit.

V případě vašeho zájmu se nám předem ozvěte a my Vás budeme včas informovat o všech chystaných akcích v rámci festivalu.

Více informací o AFTF najdete v příloze, která je součástí tohoto e-mailu, a také na našem webu – viz link níže, kde je stále ještě dostupný program předešlého ročníku (samozřejmě v tuto chvíli už bez možnosti přehrát loňské filmy).