• Střední školy realizující jazykovou přípravu pro žáky cizince (AKTUALIZOVÁNO 13.12.2022)

Oldřich Vybíral | 13.12.2022

V souladu s ustanovením § 6a vyhlášky č. 13/2005 Sb., o středním vzdělávání a vzdělávání v konzervatoři, ve znění vyhlášky č. 250/2022 Sb., určil Krajský úřad Jihomoravského kraje, odbor školství střední školy k poskytování jazykové přípravy cizinců ve středním vzdělávání.

• VÝCHOVA K PODNIKAVOSTI NA SŠ - JA CZECH

Oldřich Vybíral | 09.12.2022

Cílem školení je seznámit pedagogy s ročním školním programem JA Studentská firma a předat základní praktické informace o výuce reálného podnikání studentů ve školách. Lektorem školení je pedagogický odborník z praxe.

• Máme to na talíři a není nám to jedno - praktický seminář Bezmasé pokrmy

Oldřich Vybíral | 28.11.2022

Troufáme si říci, že tento seminář je jedinečný. Máme tým na slovo vzatých odborníků, kteří se tématu dlouhodobě věnují. Představí vám trendy, které jsou ve světě samozřejmostí. Poradí vám, jak už zítra udělat konkrétní změny. Bezmasé pokrmy jsou již pár let nedílnou součástí jídelního lístku školních jídelen. Většinou to ale nejsou pokrmy, které by patřily k nejoblíbenějším, přitom ten potenciál mají. Zelenina má širokou paletu barev, vůní a chutí, dává obrovský prostor pro kreativitu. Jen je potřeba s ní správně pracovat, aby si krásnou barvu, vůni a konzistenci zachovala. Zelenina nebo ovoce by měly tvořit polovinu každého našeho denního jídla. Ve výživě se dlouhodobě stupňuje (a je to rozumné) tlak na větší konzumaci rostlinných potravin. Víte, jak to ale udělat, aby dětský organismus dostával to, co má, a měl prostor se zdravě vyvíjet?

• AFilmTeensFest - mezinárodní filmový festival pro děti a mládež

Oldřich Vybíral | 11.11.2022

Festival AFTF 2023 proběhne online v termínu 8. 2. – 12. 3.2023 na platformě www.afilmteensfest.com, kde bude možné sledovat filmy i doprovodný program (workshopy, talkshow, rozhovory s autory, zahájení a slavnostní zakončení s předáváním cen aj.), a to vše zcela ZDARMA, pouze na základě předchozí registrace, po dobu zhruba pěti týdnů, opakovaně a neomezeně.

• ABSOLVENTI.cz: strategická spolupráce škol s absolventy

Oldřich Vybíral | 26.10.2022

Staňte se součástí celorepublikového projektu Národní absolventské databáze, který pomáhá školám strategicky a dlouhodobě řešit spolupráci školů s absolventy. Cílem je do projektu postupně zapojit všechny základní, střední, vyšší odborné a vysoké školy v ČR.

• VÝCHOVA K PODNIKAVOSTI NA SŠ - JA CZECH

Oldřich Vybíral | 11.10.2022

• Good Old Czechs - film a materiály pro výuku dějepisu

Oldřich Vybíral | 11.10.2022

Materiály byly vytvořeny jako doplněk k dokumentu GOOD OLD CZECHS (r. Tomáš Bojar), který je právě v kinech. Jedná se o film využívající archivní záběry s komentářem vypracovaným na základě výpovědí dvou československých letců RAF Jánského a Fajtla, kteří se stali později spisovateli. Film má 80 minut a díky mimořádně citlivému zpracování má divák opravdu pocit, že příběh dvou mladých letců prožívá s nimi.

• Seznam určených základních škol k poskytování bezplatné přípravy žáků cizinců (STAV K 05.10.2022)

Oldřich Vybíral | 04.10.2022

Školy určené podle ustanovení § 20 odst. 5 zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon), ve znění pozdějších předpisů ve školním roce 2022/2023.

• Ideathon na téma inovace v městské mobilitě a chytrých městech.

Oldřich Vybíral | 09.09.2022

Města, ve kterých se bude lépe žít! Připojte se ke skupině nadšenců, studentů, manažerů a zkuste s námi vytvořit inovativní řešení pro lepší život v našich městech – se zaměřením na městskou dopravu. V rámci veletrhů URBIS SMART CITY FAIR a FUTURE MOBILITY, které prezentují moderní řešení pro městskou dopravu, Vám budou k dispozici zástupci průmyslu, experti, kteří Vám pomůžou vaše nápady vypilovat. Vítězné týmy dostanou možnost svá řešení realizovat v rámci specializovaných programů jako je například Technologická Inkubace od CzechInvestu a čekají je i jiné hodnotné ceny.

• POKOS - školení pedagogů v tématice přípravy občanů k obraně státu - říjen 2022

Oldřich Vybíral | 06.09.2022

Příprava občanů k obraně státu (POKOS) je nedílnou součástí plánování obrany státu. Zákonná povinnost občanů bránit svou vlast nezanikla ani s profesionalizací Armády České republiky. Systematická a diferencovaná příprava občanů k obraně státu je jedním z předpokladů vytvoření potřebných schopností k zajišťování obrany jednotlivců i celé společnosti.