• Newsletter Metodického portálu RVP.CZ 10/2020

Oldřich Vybíral | 30.09.2020

Říjnové novinky na portále rvp.cz.

• Nabídka materiálu na roušky a jejich zhotovení

Oldřich Vybíral | 23.09.2020
  • Zřízení Teams/Office 365

Oldřich Vybíral | 21.09.2020

Stále více se na nás obracejí školy se žádostí o pomoc při zřízení Office 365/Teams. Vytvořili jsme pro ně přiloženou infografiku. Stále samozřejmě platí naše nabídka, že školám nabízíme pomoc při zřízení Office 365 zdarma a zároveň v případě zájmu/potřeby jsme schopni udělat pro školy online konferenci/webinář na téma distanční výuky.

• Základní školy realizující jazykovou přípravu pro děti cizích státních příslušníků

Oldřich Vybíral | 09.09.2020

Organizace bezplatné přípravy k začlenění dětí osoby s cizí státní příslušností do základního vzdělávání zahrnující výuku českého jazyka v základních školách ve školním roce 2020/2021.

• Jak vzniká zpráva - seminář akademie ČTK

Oldřich Vybíral | 08.09.2020

Seminář je určený především učitelům češtiny, občanské nauky, základů společenských věd, ale i dalším kantorům, kteří se věnují mediální výchově. Kurz si dává za cíl posílit mediální vzdělávání a pomoci kantorům, kteří se věnují rozvoji mediální gramotnosti žáků.

• Základní tendence vývoje Jihomoravského kraje 2019

Oldřich Vybíral | 01.09.2020

Analytická publikace přináší obraz vybraných tendencí demografického, sociálního, ekonomického a environmentálního vývoje Jihomoravského kraje v roce 2019 s návazností na vývoj v předchozích letech. S ohledem na systém postupného zpracování ročních dat nebyly v době uzávěrky v některých oblastech k dispozici kompletní údaje roku 2019, je tak uveden pohled jen do roku 2018 (především makroekonomika, sociální statistiky). Součástí analýzy je i kapitola s mezikrajským srovnáním.

• Porady ředitelů škol a školských zařízení zřizovaných JMK.

Oldřich Vybíral | 08.06.2020

Porady ředitelů škol a školkých zařízení zžizovaných Jihomoravským krajem se uskuteční v úterý a středu 23.06. resp, 24.06.2020. Vzhledem k epidemiologické situaci je omezena účast na jednoho zástupce za každou zřizovanou organizaci. Následný zápis z porad bude rozeslán organizacím všech zřizovatelů. Děkujeme za pochopení. Podrobný rozpis v přílohách viz níže.

• Konkurz do Brněnského Dětského Divadla

Oldřich Vybíral | 15.04.2020

Podrobnosti v příloze.

• Stanovisko - zásoby ve školních jídelnách

Oldřich Vybíral | 31.03.2020

Stanovisko Odboru školství Krajského úřadu JIhomoravského kraje k zásobám trvanlivých potravin v zařízeních školního stravování zřizovaných Jihomoravským krajem.

• DemoDays pro školy v Brně

Oldřich Vybíral | 28.02.2020

Akce zaměřená na efektivní a bezpečné využívání technologií ve školství. Je určena pro všechny učitele, správce IT i vedení školy. Účast na akci je zcela zdarma a mezi témata patří bezpečnost dat ve škole, zapojení 3D výuky do vzdělávání, efektivní komunikace ve škole, možnosti certifikace znalostí a dovedností žáků, studentů i učitelů nebo výuka programování s využitím gamifikace výuky s nejpopulárnější hrou na světě – Minecraftem.