• Měsíčník Vzdělávacího institutu pro Moravu – březen 2024, DVPP - úplná nabídka a vybrané akce z poboček VIM Brno

Michal Slezák | 14.02.2024
  • Letní vědecký kemp 2023 aneb „Škola v přírodě pro dospělé“

Oldřich Vybíral | 03.08.2023

Akademie věd ČR v srpnu opět pořádá Letní vědecký kemp, vzdělávací aktivitu, která je určená pedagogům exaktních věd na ZŠ a SŠ. V období letních prázdnin si formou workshopů a následných diskusí rozšíříte své znalosti v oboru chemie, biologie, fyziky a matematiky tak, abyste je následně mohli využít nejen v laboratorní výuce ve svých školách. Důraz při volbě experimentů je kladen především na finanční „nenáročnost“ a zařazení do Rámcových vzdělávacích programů na příslušném stupni škol. Těšit se můžete na spoustu zajímavých pokusů, výrobu vlastních pomůcek, mnoho tipů na zábavné vzdělávací aktivity a v neposlední řadě také na setkání s kolegy a kolegyněmi z celé republiky.

• Umělá inteligence v životě učitele

Oldřich Vybíral | 24.05.2023

Zjistěte víc o možnostech umělé inteligence ve školském prostředí. Teoretický úvod provede základními pojmy z oblasti umělé inteligence. V další části představíme vzdělávací materiály a na konkrétních příkladech ukážeme, jak je zavést do výuky na školách. Nabídneme tipy na AI nástroje, které mohou pomoci při přípravě pedagogů.

• Měsíčník Vzdělávacího institutu pro Moravu – červen 2023, DVPP - úplná nabídka + vybrané akce z poboček VIM Brno

Michal Slezák | 18.05.2023
  • DIGI roadshow pro 2. stupeň ZŠ v Brně

Oldřich Vybíral | 15.05.2023

Digiroadshow organizuje Národní pedagogický institut ČR s cílem podpořit školy při zavádění nové informatiky a digitálních kompetencí. Jak rozvíjet digitální kompetence u vás ve škole na 2. stupni? Přijďte s námi diskutovat, společně řešit problémy, vyprávět a poslechnout si příběhy škol a sdílet své zkušenosti ve vašem kraji i v celé ČR. Setkání proběhnou současně ve všech krajích. V úvodu a na konci bude příležitost sdílet zkušenosti, problémy a závěry diskuzí napříč republikou.

• Mediální vzdělávání - seminář Akademie ČTK pro učitele ZŠ a SŠ

Oldřich Vybíral | 13.04.2023

Jak vzniká zpráva.

• Hodnoty a kultura ve společnosti a ve sportu

Oldřich Vybíral | 08.03.2023
  • DIGI roadshow pro učitele 1. stupně ZŠ

Oldřich Vybíral | 01.03.2023

Národní pedagogický institut ČR organizuje další DIGI roadshow s cílem podpořit školy při zavádění nové informatiky a digitálních kompetencí na 1. stupni ZŠ.

• Jak vzniká zpráva

Oldřich Vybíral | 25.01.2023

Dozvíte se vše o fungování veřejnoprávní zpravodajské agentury, poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Vezmeme vás na ranní poradu editorů, podíváte se do newsroomu, vysvětlíme vám, jak funguje multimediální redakční systém i Infobanka ČTK.

• VÝCHOVA K PODNIKAVOSTI NA SŠ - JA CZECH

Oldřich Vybíral | 25.01.2023

m školení je seznámit pedagogy s ročním školním programem JA Studentská firma a předat základní praktické informace o výuce reálného podnikání studentů ve školách. Lektorem školení je pedagogický odborník z praxe.