• Jak vzniká zpráva

Oldřich Vybíral | 25.01.2023

Dozvíte se vše o fungování veřejnoprávní zpravodajské agentury, poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Vezmeme vás na ranní poradu editorů, podíváte se do newsroomu, vysvětlíme vám, jak funguje multimediální redakční systém i Infobanka ČTK.

Oldřich Vybíral | 25.01.2023

• Vztahy mezi přírodopisem (biologií), výchovou ke zdraví, chemií a medicínou pro ZŠ a SŠ formou BOV

Oldřich Vybíral | 19.01.2023

Seminář je veden učitelem-didaktikem (pestré pojetí tématu ve výuce na ZŠ a SŠ) a lékařem (přednáško-diskuse na téma vliv stravovacích návyků a životního stylu na lidské zdraví, civilizační choroby, alternativní výživové směry apod.). Vhodné zejména pro učitele Bi/Př, CH, VkZ na ZŠ, VG, G a SŠ. Součástí jsou i praktické úlohy ve stylu BOV.

• Badatelsky orientovaná výuka přírodních věd na ZŠ a SŠ

Oldřich Vybíral | 19.01.2023

Prakticky laděný kurz – čekají Vás mezipředmětové laboratorní úlohy (Ch-Fy-Př), které je možné provádět v laboratoři i běžné třídě, které si v roli žáků vyzkoušíte a poté si je rozebereme z pedagogicko-didaktického hlediska. Součástí kurzu je i videorozbor hodiny vedené ve stylu BOV a praktické tipy a rady pro práci s prezentovanými materiály v hodinách a možnostmi jejich hodnocení, možnost zapojení všech žáků ve třídě.

• Měsíčník Vzdělávacího institutu pro Moravu – leden 2023, úplná nabídka DVPP

Michal Slezák | 16.12.2022

Oldřich Vybíral | 09.12.2022

Cílem školení je seznámit pedagogy s ročním školním programem JA Studentská firma a předat základní praktické informace o výuce reálného podnikání studentů ve školách. Lektorem školení je pedagogický odborník z praxe.

• Rozvoj kompetencí kariérových poradců a Národní cena kariérového poradenství - konference Euroguidance:

Oldřich Vybíral | 15.11.2022

Konference nese název "MEETING THE FUTURE TODAY: Competence development for the European guidance community" a klíčovými tématy bude rozvoj kompetencí kariérových poradců v kontextu budoucích změn společnosti a práce.

• Seminář Akademie ČTK pro učitele mediální výchovy - Jak vzniká zpráva

Oldřich Vybíral | 24.10.2022

Na mediálním školení, které je určeno speciálně pro učitele základních a středních škol, se dozvíte vše o fungování veřejnoprávní zpravodajské agentury, poznáte, jak se v ČTK zprávy tvoří, jak se informace získávají, vyhodnocují, ověřují a zpracovávají. Vezmeme vás na ranní poradu editorů, podíváte se do newsroomu, vysvětlíme vám, jak funguje MRS - multimediální redakční systém ČTK.

• Měsíčník Vzdělávacího institutu pro Moravu – listopad 2022, nabídka DVPP pro MŠ a ZŠ

Michal Slezák | 17.10.2022

Oldřich Vybíral | 11.10.2022