Vloženo: 10.01.2023 Autor: Oldřich Vybíral / Oddělení vzdělávání

Už jen do konce února mohou žáci a studenti základních a středních škol Jihomoravského kraje soutěžit s projektem Kraje pro bezpečný internet (www.KPBI.cz), vyhrát hodnotné ceny a vzdělávat se v oblasti bezpečného chování na internetu.

Jak soutěžit

Pro žáky a studenty jsou připraveny aktualizované e-learningové lekce a krátké videospoty, kde se dozví nejdůležitější informace z oblasti bezpečnosti na internetu. Na tyto vzdělávací materiály, které je možné využít ve výuce či k samostudiu, navazuje soutěžní znalostní kvíz. Po správném zodpovězení dvaceti otázek jsou soutěžící zařazeni do slosování o ceny. Žáci a studenti si také mohou po absolvování soutěžního kvízu zasoutěžit i v Kvízu PLUS, který je určen pro opravdové znalce problematiky elektronické bezpečnosti. Lekce a soutěžní kvíz jsou dostupné volně a zdarma na webu www.KPBI.cz.

O co se hraje

Jako každý rok, i letos jsou hlavními partnery soutěžního kvízu společnosti Microsoft a Gordic. Vítězové se tak mohou těšit na výhry v podobě x-boxů, tabletů nebo fitness náramků.

Co je projekt Kraje pro bezpečný internet

Projekt Kraje pro bezpečný internet je realizován po záštitou Asociace krajů ČR. V rámci svých aktivit také úzce spolupracuje s Policií ČR. Hlavním cílem projektu je zvýšit informovanost o rizicích internetu a možnostech prevence a pomoci. V rámci projektu jsou volně dostupné vzdělávací materiály pro žáky a studenty, učitele, rodiče a veřejnost, seniory, sociální pracovníky a policisty.