Vloženo: 07.09.2021 10:08
Autor: Oldřich Vybíral

Organizace

Masarykova univerzita, AIM Group International a WEEC Network ve spolupráci s Univerzitou Karlovou, Ministerstvem životního prostředí České republik

Popis akce

  • Typ akce: konference
  • Začátek: 07.09.2021
  • Konec: 30.11.2021
  • Místo: Praha, ,
  • Praha a celá Česká republika

Konference proběhne proběhne od 14. do 18. března 2022. V rámci doprovodného programu proběhne řada aktivit včetně exkurzí a kongresu pro mladé aktivní lidi ve věku od 14 do 26 let. Podrobnosti v přílohách. Přihlašování do 30.11. resp. 31.12.2021.

V Praze (a na dalších místech České republiky) proběhne od 14. do 18. března 2022 11. Světový kongres environmentální výchovy (WEEC). Organizátory jsou Masarykova univerzita, AIM Group International a WEEC Network ve spolupráci s Univerzitou Karlovou, Ministerstvem životního prostředí České republiky a mnoha dalšími partnery z řad českých organizací aktivních v environmentální výchově.
 
Hlavním tématem kongresu je BUDOVÁNÍ MOSTŮ V DOBĚ KLIMATICKÉ NOUZE. Na kongresu vystoupí významné osobnosti akademického světa i světa praktické environmentální výchovy. O aktuálních výzkumech a perspektivách v oblasti environmentální výchovy a vzdělávání pro udržitelný rozvoj můžete diskutovat v rámci mnoha tematických paralelních sekcí či v tzv. cross-cutting dialogs. Důležitou součástí kongresu je také zapojení českých environmentálních center, která nabídnou praktické workshopy ve svých field sessions. Proběhne také celá řada akcí v rámci doprovodného programu včetně exkurzí a kongresu pro mladé aktivní lidi ve věku od 14 do 26 let (Youth Environmental Education Congress YEEC).
 
Zveme tedy k účasti na kongresu všechny odborníky a odbornice, kteří se zabývají vzděláváním pro udržitelný rozvoj, environmentální výchovou či se ve své práci setkávají s tématem environmentální výchovy a mohou její podobu v jednotlivých regionech České republiky ovlivňovat. Kongresu se můžete účastnit aktivně i pasivně. Pokud byste chtěli přispět do debaty k některému z témat kongresu, své příspěvky můžete přihlásit až do konce listopadu. Termín pro tzv. early bird registration je nyní nově prodloužen do 1. října.

 
Pro více informací o kongresu:
navštivte náš web: https://weec2022.org/,
napište nám: weec2022@aimgroup.eu,
sledujte FB událost: https://fb.me/e/1XrnkZxMQ.