Vloženo: 23.03.2022 14:44

• Začátek: 19.04.2022 11:00
  • Konec: 19.04.2022 15:00
  • Místo: Brno, Drobného 814/1, 602 00

Jedná se o největší neziskový běžecký závod desetičlenných družstev složených ze studentů středních škol, kteří zdolávají trať klasického maratonu ve všech krajských městech České republiky. Účast středních škol v projektu je bezplatná. V roce 2019 se projektu zúčastnilo 292 týmů (2 920 studentů) z celé České republiky.

po dvouleté odmlce z důvodu pandemie si Vás opět dovoluji oslovit jménem organizačního týmu Juniorského maratonského klubu ohledně projektu s názvem Juniorský maraton – Běžíme pro Evropu 2022.

REGISTRACE: https://www.runczech.com/cs/akce/juniorsky-maraton-2022/semifinalova-kola/jihomoravsky-kraj.

Jedná se o největší neziskový běžecký závod desetičlenných družstev složených ze studentů středních škol, kteří zdolávají trať klasického maratonu ve všech krajských městech České republiky. Účast středních škol v projektu je bezplatná. V roce 2019 se projektu zúčastnilo 292 týmů (2 920 studentů) z celé České republiky.

Každoročně ho svou záštitou podporuje Zastoupení Evropské komise v ČR, Ministerstvo školství, mládeže a tělovýchovy ČR, Ministerstvo zdravotnictví ČR, Český atletický svaz, hejtmanové, starostové či primátoři dotčených měst.

Akci provází mediální kampaň, jejímž cílem je bojovat proti narůstající obezitě mládeže, propagovat zdravý životní styl, podporovat kladný vztah mládeže ke sportu a také podpora týmového ducha či  prevence užívání návykových látek. Snažíme se také oslovit každou střední školu v České republice.