Vloženo: 23.10.2019 15:00
Autor: Oldřich Vybíral

Organizace

Jeden svět na školách, Člověk v tísni, o.p.s.

Popis akce

• Typ akce: vzdělávací
  • Začátek: 28.11.2019 9:00
  • Konec: 28.11.2019 16:00
  • Místo: Brno, Moravské náměstí 12, 602 00
  • Skautský institut

Učíte na střední odborné škole nebo na středním odborném učilišti a chcete výuku předmětů obohatit a udělat zajímavou pro sebe i žáky? Jste školní metodik prevence, výchovný poradce či třídní učitel a záleží Vám na tom, jaké vztahy a atmosféra panují ve třídách a na škole? Přijďte si s námi vyzkoušet a zažít, jak nejlépe využít dokumentární film právě pro tyto účely.

Na semináři získáte praktické dovednosti v oblasti využívání dokumentárních filmů a projektových materiálů ve výuce s důrazem na osobnostní rozvoj žáků, multikulturní a sociální výchovu a toleranci. Osvojíte si konkrétní postupy, jak nakládat s kontroverzními tématy souvisejícími s xenofobií, rasismem a vyčleňováním, tak abyste se nebáli těmto tématům věnovat. V praxi si vyzkoušíte některé aktivity do hodin a naučíte se snadno orientovat na našem audiovizuálním portále.

Během celodenního semináře vám představíme audiovizuální vzdělávací lekce, ve kterých vždy najdete dokumentární film, navazující aktivity do hodiny, informační texty a další doprovodné materiály. Po absolvování kurzu budete umět používat všechny výhody výukového portálu jsns.cz.

Začínáme učit s filmem, 28. 11. 2019, 9:00 – 16:00, Skautský institut, Moravské nám. 753/12, 602 00 Brno-střed-Veveří

Seminář je zdarma (včetně nákladů na cestu), oběd a občerstvení zajištěno a je akreditován MŠMT. Další informace a přihlášku naleznete zde.

V případě dotazů kontaktujte Kláru Bílkovou na: klara.bilkova@clovekvtisni.cz, 604 969 751