Vloženo: 07.09.2018 07:37

• Začátek: 09.10.2018
  • Konec: 09.10.2018
  • Místo: Brno, Kobližná 4, 602 00
  • Knihovna Jiřího Mahena, Velký společenský sál (5. NP)

Hlavním cílem projektu je přispět ke zvýšení účasti mladých lidí na veřejném dění prostřednictvím jejich zapojení do dialogů o politice a společenských otázkách. Stejně tak usilujeme o dosažení hlubší informovanosti o fungování a kompetencích institucí Evropské unie.

Nový ročník „Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky“ je společným česko-slovenským projektem, v jehož rámci se uskuteční 11 regionálních seminářů v České republice a 3 na Slovensku. Každý z regionálních seminářů bude sestávat ze dvou interaktivních částí – zjednodušené simulace institucí EU a debaty s politiky, odborníky a dalšími osobnostmi veřejného života z regionu. Během semináře se žáci dozvědí řadu nových informací, zlepší si své prezentační a argumentační dovednosti a budou debatovat se zajímavými hosty o problémech, které je zajímají. Navíc mohou vyhrát hodnotné ceny.

Regionální semináře jsou otevřeny žákům všech typů středních škol, přičemž ti nejúspěšnější postoupí automaticky na čtyřdenní česko-slovenskou simulaci jednání institucí Evropské unie v Brně. Možnost přihlásit se na modelové zasedání ale budou mít všichni, kteří se regionálních seminářů zúčastní! Rádi bychom Vás tímto způsobem oslovili a požádali Vás o předání informací o projektu Vašim žákům, kteří se mohou již nyní hlásit na seminář, který se uskuteční 9. října 2018. Místem konání je: Velký společenský sál (5. NP), Knihovna Jiřího Mahena, Kobližná 4, Brno.

Zapojit se je jednoduché - stačí vyplnit elektronický přihlašovací formulář na webu: https://rozhodujoevrope.typeform.com/to/XOo8Ya, anebo napsat e-mail na akce@eutis.cz.
Cestovné účastníkům semináře uhradíme, občerstvení je zajištěno. Vaší škole rádi dáme prostor pro prezentaci v části webu projektu Zapojené školy. Stačí zaslat krátký text a logo na adresu akce@eutis.cz.

Hlavním cílem projektu je přispět ke zvýšení účasti mladých lidí na veřejném dění prostřednictvím jejich zapojení do dialogů o politice a společenských otázkách. Stejně tak usilujeme o dosažení hlubší informovanosti o fungování a kompetencích institucí Evropské unie.

S pozdravem za tým Rozhoduj o Evropě – Staň se na den tvůrcem evropské politiky

Mgr. Michael Murad