kraj: Jihomoravský
dič:
izo: 600111245

Cíl školy:
 Všestranně rozvinutá osobnost žáka připravená na život a další stupeň vzdělávání
Škola je moderním centrem pro výuku a výchovu žáků a celé komunity

Mateřská a základní škola se nachází v malé obci v těsném sousedství jihovýchodně od Brna - najdete nás zde.

Součástí školy jsou 3 třídy MŠ pro celkový počet 73 žáků, 1. stupěň ZŠ v současnosti s 78 žáky, školní družina s kapacitou 60 žáků a školní jídelna. Obědy jsou do jídelny dováženy.

Přednosti:

- malá příměstská škola
Nabízíme kvalitní výuku, rodinné až individuální prostředí a jsme tak alternativou pro velké městské sídlištní školy. Klademe vysoké nároky na žáky dle jejich individuálních možností, ale i na pedagogy.

- středem obce
Být středem výchovně-vzdělávacího procesu v obci nejen pro děti. Jsme otevřenou komunitní školou, která propojuje výuku v lavicích s využitím možností obce a okolí.

- kvalitní výuka - zde

Škola připravuje všestranně rozvinutou osobnost žáka, který je připravený na život a další stupeň vzdělávání.

- spolupráce
Škola spolupracuje s mnoha organizacemi včetně Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity. Otvíráme tak školu nejen laické veřejnosti,

ale i odborníkům.

- získávání dotací

Škola průběžně realizuje projekty, které pomáhají ke zkvalitnění výuky a zázemí školy. Zároveň nám umožňují školu otvírat aktuálním potřebám.

- nadstandartní podmínky

Budova školy byla rekonstruovana v roce 2011 a nabízí nezvyklé možnosti pro kvalitní výuku. Díky grantům a podpoře zřizovatele je škola moderně vybavena.