Vloženo: 16.06.2014 13:43

• Konec: 30.06.2014 9-17
  • Místo: Brno , BVV, 60200
  • Brno Výstaviště – Pavilon H

Jak se domluvíte s neslyšícím? Jak si nevidomý prohlíží internet? Jak se ovládá počítač bez rukou? Tohle a spoustu dalších situací ze života člověka se zdravotním postižením si Vy i Vaše děti můžete vyzkoušet na interaktivní výstavě Naše Cesta v Brně na výstavišti od 1. května do 30. června a v Praze od 1. října do 30. listopadu. Výstava je zaměřena na děti ve školním věku, ale poskytne mnoho námětů a zážitků i dospělým účastníkům.

Výstava Naše cesta je přímo určena dětem ve školním věku, především žákům základních a středních škol. Cílem výstavy je ovlivnit postoj dětí vůči lidem se zdravotním, ale i jiným znevýhodněním.  Využívá přitom promyšlenou kombinaci vlastních zážitků, osobních setkání a zajímavých informací.  Výstava prohlubuje komunikační a sociální kompetence dětí, podporuje zájem o obory přírodovědy i dalších předmětů. Výstava je výborným úvodem do problematiky zdravotního postižení pro školy a třídy, které integrují žáky se zdravotním postižením nebo se na to chystají.

Co děti na výstavě čeká?

Celkově má každá skupina k dispozici 90 až 120 minut. Po celou dobu má k dispozici svého průvodce, který je v prvních třiceti minutách uvede do světa výstavy, seznámí je se základními typy zdravotního postižení a ukáže jim, co všechno je pro ně připraveno. Po této úvodní instruktáži bude mít třída na výběr z celkového počtu 14 stanovišť, na kterých si děti budou moci zažít, vyzkoušet nebo prohlédnout různé aspekty života s postižením. Starat se o ně budou odborní asistenti na jednotlivých stanovištích a jejich průvodce bude třídě k dispozici po celou dobu návštěvy pro různé odborné i technické otázky.

Více informací na: http://vystavanasecesta.cz/o-vystave/