Vloženo: 08.11.2011 12:58
Autor: Lucie Adamová

Organizace

Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Popis akce

• Typ akce: kulturní
  • Začátek: 15.11.2011
  • Konec: 15.12.2011
  • Místo: Veverská Bitýška, Státní hrad Veveří, 664 71

Zábavný program „Nezbedná strašidla na hradě Veveří“ je koncipován pro děti z MŠ, 1. stupeň ZŠ a ŠD. Odehrává se na SH Veveří ve vnitřních prostorách hradu. Cílem programu je děti pobavit, využít jejich znalostí a dovedností, kterými pomohou panu kastelánovi uložit strašidla k zimnímu spánku. Po ukončení programu je pro děti nachystána Výtvarná dílna, kde si budou moci vyrobit dekorace tématicky zaměřené na zimu, Mikuláše či Vánoce.

Program se odehrává v originálních prostorách Státního Hradu Veveří. Děti mají za úkol najít a získat ukryté klíče a pomoci tak panu kastelánovi uložit hradní strašidla k zimnímu spánku.

Na každém stanovišti děti splní 1 úkol, za který dostanou nápovědu, kde je ukrytý klíč.

Všechna stanoviště ve vnitřních prostorách SH Veveří:

1. Místnost u spodní brány
  2. Místnost u tajného schodiště
  3. Šatlava
  4. Černá kuchyně
  5. Kovárna

V teple vytopené kovárny pak bude pro děti nachystaný kreativní koutek.

Skupina na 1 den – max 50 dětí dopoledne , možno nabídnout i ŠD na odpoledne. Časová dotace na 1 skupinu 3 hodiny. V ceně bude drobné občerstvení – čaj a cukroví.

Termín: 15.11. - 15.12. 2011

Časy : začátek denně od 9:00, konec dle domluvy s pí. Učitelkami. Pro ŠD je čas možno individuálně domluvit.

Cena za program: 100,-/dítě (pedagogický doprovod má vstup zdarma)

Kontakt: Bc. Helena Machulová, email.: hmachulova@klidecek.cz, tel.: 604 681 030, 775 681 031