kraj: Jihomoravský
dič:
izo: 600003477

O nás

Na naší škole vyučujeme tři obory: hudební, taneční a výtvarný. Výuka probíhá pod vedením aprobovaných učitelů - absolventů konzervatoře a JAMU. V hudebním oboru vyučujeme hře na klavír, el. klávesy, housle, akordeon, kytara, dechové nástroje, bicí a zpěv. Některé hudební nástroje je možné u nás zapůjčit. Žák má v týdnu jednu hodinu individuální hry na nástroj a jednu hodinu hudební nauky. Od třetího ročníku mají žáci možnost hrát v souboru, v dechovce a tanečním orchestru. Škola pořádá besídky, koncerty, zúčastňuje se nejrůznějších soutěží. Naši žáci vystupují na vernisážích výstav, v kulturních programech pořádaných jinými organizacemi, na Burčákových slavnostech, na Setkání při dechovce apod.

Připravujeme své žáky ke studiu na konzervatořích a pedagogických školách. Vychováváme znalce kvalitní hudby, zasvěcené posluchače koncertů a příznivce domácího muzicírování.

Vzdělávání je členěno na přípravné studium a základní studium I. a II. stupně. V současné době navštěvuje školu 246 žáku. Výuku zajišťuje třináct pedagogů.