Vloženo: 12.06.2014 13:13

• Začátek: 18.06.2014
  • Konec: 18.06.2014
  • Místo: , ,

4. Základní škola Kolín se dostala mezi patnáct nejlepších, kteří postupují do finále třetího ročníku mezinárodní taneční soutěže The SCHOOL DANCE 2014. Školu bude reprezentovat hiphopová taneční skupina ENDORLINO s vystoupením nazvaným REDKISS. To patřilo mezi nejpopulárnější videa v průběhu hlasování během celého května.

Video: http://www.schooldance.sk/videa/redkiss.html

„Stal se zázrak, budeme vystupovat ve Slovenském národním divadle v Bratislavě. Všichni máme z úspěchu velkou radost,“ říká Anna Arltová, trenérka skupiny, která na taneční scéně působí již pět let. O vítězi mezinárodní soutěže rozhodne odborná porota již 18. června ve Velkém finále, které se uskuteční ve Slovenském národním divadle v Bratislavě. Kolínská základní škola postoupila do finále na základě výběru odborné poroty.

V České republice se v letošním roce koná první ročník soutěže, do kterého se přihlásilo téměř 50 českých škol. O přízeň hlasujících se ucházelo celkem více než 400 videí (jednotlivců, párů nebo skupin) ze tří států. Nejvíce škol se zapojilo na Slovensku, kde se konal již třetí ročník soutěže. V prvním mezinárodním ročníku se do soutěže zapojily také školy z Polska. Tři finalisté soutěže vzešli z dvoukolového hlasování, které probíhalo v průběhu května. Deset videí ve finále je výsledkem rozhodnutí odborné poroty a dvě divoké karty udělil pořadatel soutěže.

Pořadatelem The SCHOOL DANCE 2014 je nezisková organizace EDULAB a taneční akademie DANSOVIA. V České republice je partnerem soutěže společnost EDULOGY, tvůrce digitálního vzdělávacího obsahu a provozovatel vzdělávacího portálu eKabinet.cz. Kromě videí školy vytvářely také interaktivní materiály zaměřené na prezentaci regionu, ze kterého škola pochází. Soutěž tak kromě pohybu podporuje aktivní využívání moderních digitálních technologií. Hlavní záštitu nad soutěží převzal Digitální lídr SR Peter Pellegrini.

Více na www.schooldance.cz