Vloženo: 20.01.2014 11:24

• Konec: 28.02.2014
  • Místo: , ,
  • celá ČR

Zemědělský svaz ČR v rámci osvětového projektu Zemědělství žije! vyhlašuje obrázkovou a literární soutěž pro žáky základních a středních škol na téma: „Moderní české zemědělství očima dětí a studentů“ Snahou osvětového projektu Zemědělství žije! je přiblížit dětem, ale i celé laické veřejnosti české zemědělství jako poslání a práci, která má velký smysl. Proto jsme se také rozhodli, že dáme prostor nové generaci, aby vyjádřila svoji představu o této dosud nepříliš atraktivní profesi. Je již nejvyšší čas, abychom si uvědomili, jak moc je naše české zemědělství důležité nejen pro výrobu potravin, ale také pro utváření krajiny a českého venkova. Zapojte se i vy svými nápady do zajímavé soutěže! Soutěž se uskuteční ve třech kategoriích: Pro žáky z prvního stupně základních škol je připravena soutěž v kreslení obrázků na téma, jak si představují moderní české zemědělství. Obrázky o formátu A4 až A3 mohou být vyrobeny jakoukoliv výtvarnou technikou. Druhou kategorii představují žáci z druhého stupně základních škol, ve třetí kategorii mohou soutěžit také studenti středních škol a odborných učilišť, jež se mohou zúčastnit soutěže literární, v níž bude jejich úkolem napsat dvoustránkovou úvahu, jak si představují moderní české zemědělství. Soutěže se mohou zúčastnit všechny děti a studenti jak pod vedením učitele v rámci výuky, či jako jednotlivci z domova. Soutěžit mohou všichni až do 28. února 2014. Obrázky je možné posílat poštou na adresu: Soňa Jelínková, Zemědělský svaz ČR, Hybernská 38, 110 01 Praha 1. Texty lze posílat také e-mailem na adresu: jelinkova@zemedelstvizije.cz Z došlých obrázků postoupí do užšího kola deset nejlepších, které budou vystaveny v rámci výstavy Techagro v Brně, kde o třech vítězích rozhodnou návštěvníci. Nominované výherce pozveme na 3. dubna na BVV Brno ke slavnostnímu vyhodnocení a předání hodnotných cen. Co se týče soutěže literární, z došlých textů vybereme po trojici nejlepších již po ukončení soutěže. Na vyhlášení vítězů na Techagru v Brně, které proběhne v odpoledních hodinách 3. dubna, všechny oceněné spisovatele předem pozveme. Na výherce čekají hodnotné dárky. Nejen proto malujte a pište, na Vaše práce se předem těší tým „Zemědělství žije!“. Všechny zaslané materiály musí být opatřeny celým jménem, adresou a věkem autora, připojte i název a sídlo školy, pro snazší komunikaci v případě výhry připojte také telefonní číslo. Podrobná pravidla a další informace naleznete v příloze této tiskové zprávy a na webových stránkách www.zemedelstvizije.cz, kontaktní osoba: Soňa Jelínková tel: 604818093.