Vloženo: 19.08.2014 16:27
Autor: Barbora Vokounová

Organizace

Svět knihy, s.r.o. v rámci kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou

Popis akce

• Typ akce: vzdělávací
  • Začátek: 09.09.2014 9:30
  • Konec: 09.09.2014 16:30
  • Místo: Praha 1, Karlova 26,
  • Divadelni fakulta Akademie Múzických umění

Seminář scénického čtení určený pedagogům, knihovníkům, učitelům literárně-dramatického oboru ZUŠ a všem, kteří pracují s dětmi. Seminář připravuje společnost Svět knihy, organizátor kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou jako součást projektu pro děti Čtenář na jevišti.

Odborný seminář k využití literárního textu a jeho zpracování pro scénické čtení je určený pedagogům, knihovníkům, učitelům literárně-dramatického oboru ZUŠ a všem, kteří pracují s dětmi. Seminář představí scénické čtení jako formát divadelního projevu prostřednictvím odborných přednášek, diskusí i praktické ukázky v podobě představení.

Seminář připravuje společnost Svět knihy, organizátor kampaně na podporu četby knih Rosteme s knihou jako součást projektu pro děti Čtenář na jevišti. Tento projekt si klade za cíl přivést děti ke knihám skrze dramatizaci a přetváření literární předlohy do formátu scénického čtení. Děti se tak učí pracovat s textem, rozumět mu a interpretovat jej, přičemž při samotné inscenaci texty předčítají.

Seminář se uskuteční v úterý 9. září 2014 v prostorách pražské DAMU. Kapacita semináře je omezena na 50 účastníků. Závaznou přihlášku, kterou naleznete v příloze, zasílejte proto co nejdříve, nejpozději však do 2. 9. 2014 na e-mail: info@rostemesknihou.cz nebo na adresu Svět knihy, s.r.o., Fügnerovo nám. 3, 120 00 Praha 2, případně faxem na číslo +420 224 498 754. Podrobný program semináře naleznete též v příloze. Poplatek za seminář činí 130,- Kč vč. DPH.