Vloženo: 25.10.2012 13:20
Autor: Martin Zemánek

Organizace

Dům dětí a mládeže Strážnice, příspěvková organizace

Popis akce

• Typ akce: workshop/seminář
  • Začátek: 09.01.2013 09:00
  • Konec: 09.01.2013 15:00
  • Místo: Strážnice, Radějovská 848, 69662

Seminář seznámí a zorientuje řídící pracovníky škol a školských zařízení s novinkami v oblasti účetnictví pro rok 2013.

Cena: Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky (účast zdarma včetně občerstvení).

Lektor: Ing. Olga Hanzlová

Absolventka VŠE v Praze, Fakulty všeobecně ekonomické. Vyučovala na středních ekonomických školách v Brně a ve Znojmě, na OA a VOŠ obchodní v Brně zastávala funkci ředitelky školy. V současnosti se věnuje lektorské činnosti, zejména pro Svaz účetních, Komoru auditorů ČR, Institut Svazu účetních, Institut vzdělávání Ostrava, Integra centrum Brno, Národní institut dalšího vzdělávání aj. Dále působí jako účetní poradce a věnuje se publikační činnosti.

Obsahová náplň:

1. Struktura účetní uzávěrky vybraných jednotek (rozvaha, VZZ, přehled peněžních toků, přehled změn vlastního kapitálu, přílohy)
  2. Převodový můstek směrné účtové osnovy roku 2012 na účetní období 2013
  3. Uplatňování účetních metod, které dříve všechny vybrané účetní jednotky neuplatňovaly (metoda časového rozlišení nákladů a výnosů, účetní odpisy DM, účetní opravné položky k majetku, účetní rezervy)
  4. Obsah Přílohy účetní uzávěrky a návaznost na technickou vyhlášku k předávání dat do centrálního systému účetnictví státu
  5. Vnitřní směrnice pro vedení účetnictví
  6. Diskuze k probíraným tématům

Absolventi semináře získají Osvědčení o absolvování semináře s akreditací MŠMT ČR.

Seminář je určen pro: řídící pracovníky škol a školských zařízení, účetní a hospodáře.

Přihlášky zašlete nejpozději do 7. 1. 2013 - elektronicky na email zemanek.pf@seznam.cz nebo poštou na adresu DDM či osobně v kanceláři projektu.

Info: Bc.Martin Zemánek, tel: 601 591 037