Vloženo: 19.04.2013 12:19
Autor: Martin Zemánek

Organizace

Dům dětí a mládeže Strážnice, příspěvková organizace

Popis akce

• Typ akce: workshop/seminář
  • Začátek: 16.10.2013 09:00
  • Konec: 16.10.2013 15:00
  • Místo: Strážnice, Radějovská 848, 69662

Cílem semináře je zvýšit kompetence pedagogů v oblasti zážitkové pedagogiky. Účastníci porozumí cílům zážitkové pedagogiky, získají náměty pro konkrétní praktické aktivity a dokáží začlenit prvky zážitkové pedagogiky do výuky v návaznosti na školní vzdělávací programy. Seminář akreditovaný MŠMT ČR.

Cena: Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky (účast zdarma včetně občerstvení).

Lektor: Mgr. Pavel Rampas – majitel, lektor a konzultant vzdělávací společnosti MIDAS -školení; externí lektor v řadě dalších vzdělávacích agentur; absolvent akreditovaných kurzů v oblastech lektorských dovedností, public relations, mediace a facilitace, poradenských dovedností a dalších.

Zážitková pedagogika spojuje dvě zdánlivě protichůdné aktivity – hraní si a výchovu. Podstatou je využít vlastní prožitek žáka pro jeho osobnostní růst.

Obsahová náplň:
1.    Motivace – principy a dynamika, diagnostika motivačních potřeb, 11 pilířů motivace vliv efektivního hodnocení na motivaci
2.    Metody zážitkové pedagogiky – kooperativní a frontální výuka, jejich rozdíly, přínosy, připravenost žáků, role pedagoga, ukázky kooperativních aktivit
3.    Druhy výchovně vzdělávacích cílů – kategorie výchovně vzdělávacích cílů, jejich metodika a stanovení, tvorba prožitkových aktivit

Seminář je určen pro: pedagogy volného času, pedagogy 1. a 2. stupně, gymnázií, SOŠ a SOU, vedoucí školních zájmových kroužků a klubů a vychovatelé ve školských zařízeních.

Absolventi semináře získají Osvědčení o absolvování semináře s akreditací MŠMT ČR.

Přihlášky zasílejte nejpozději do 14. 10. 2013 a to buď elektronicky na email zemanek.pf@seznam.cz, poštou na adresu DDM Strážnice nebo osobně v kanceláři projektu.

Info: Bc. Martin Zemánek (tel.: 702 024 731)

Web: http://dvpp.ddmstraznice.cz/