Vloženo: 19.04.2013 12:50
Autor: Martin Zemánek

Organizace

Dům dětí a mládeže Strážnice, příspěvková organizace

Popis akce

• Typ akce: studium
  • Začátek: 24.04.2013
  • Konec: 26.04.2013
  • Místo: Dolní Bojanovice, Úvoz 967, 696 17

Získaná kvalifikace odpovídá Zákonu 563/2004 o pedagogických pracovnících v platném znění a následných právních úprav.

kurz akreditovaný MŠMT ČR

Termín:

první soustředění 24. – 26. dubna 2013
druhé soustředění 7. – 9. října 2013

Cena: Tento projekt je spolufinancován z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky (ÚČAST, UBYTOVÁNÍ A STRAVOVÁNÍ ZDARMA).

Lektoři:

Mgr. Eva Chvátalová – lektorka v oblasti Základních právních předpisů ve školství (přehled zákonů, vyhlášek, podrobný rozbor zákona č. 561/2004Sb., zákona č. 563/2004Sb) a správních řízení – především přijímací řízení. Mgr. Bc. Miroslav Jiřička – lektorská činnost v oblasti školského management, organizace školy a výchovně-vzdělávacího procesu, hospitační činnosti, soft skills (efektivní komunikace, vedení lidí, koučink, lektorské dovednosti), manažerské řízení procesu změn ve škole, autor odborných publikací. PaedDr. Jan Mikáč – lektor vzdělávacích institucí při Pedagogické fakultě Univerzity Karlovy a dalších po celé ČR, autor odborných publikací. RNDr. Milan Macek, CSc. – ředitel obchodní akademie Praha, lektor v oblastech řízení a finančního řízení škol a školských zařízení, managementu, pracovního práva aplikovaného ve školském prostředí, základních právních norem ve školství a organizace pedagogického procesu.

Obsahová náplň: Kurz je realizován kombinovanou formou jako kvalifikační studium v rámci dalšího vzdělávání pedagogických pracovníků, kteří vykonávají nebo mají zájem vykonávat funkci ředitele školy nebo školského zařízení. Vzdělávací program je zaměřen na získání znalostí v oblasti řízení školství, které umožní výkon ředitelské funkce dle §5, odstavec 2, zákona č. 563/2004 Sb. Účastníci kurzu tak po absolvování splní standart studia pro ředitele škol a školských zařízení. Absolventi získají osvědčení o absolvování kurzu s akreditací MŠMT ČR.

Přihlášky zasílejte nejpozději do 17. 4. 2013 buď elektronicky na email zemanek.pf@seznam.cz nebo fyzicky na adresu DDM Strážnice či osobně v kanceláři projektu.

Info: Bc. Martin Zemánek (tel.: 702 024 731)