Lipka je jedna z největších a nejstarších organizací v České republice, které se věnují environmentální výchově, vzdělávání a osvětě. Ve svých vzdělávacích aktivitách má široký záběr: školám a školkám nabízí jedno či vícedenní ekologické výukové programy, při nichž ročně navštíví Lipku více než dvacet tisíc žáků. Odpoledne se pět pracovišť Lipky plní dětmi při přírodovědných a tvořivých kroužcích a dospělými při řemeslných kurzech. Dále Lipka zajišťuje na několika vysokých školách výuku předmětů zaměřených na environmentalistiku a také rozvíjí systematické vzdělávání pedagogických pracovníků na poli environmentální výchovy. Pro rodiny s dětmi chystají pracovníci Lipky množství akcí pro veřejnost ročně.
Adresa
kraj: Jihomoravský
okres: Brno-město
obec: Brno
ulice: Lipová 233/20
psč: 60200
Telefon: 543211264
Podrobnosti
zřizovatel: Kraj
číslo organizace: 2329
ič: 44993447
dič:
izo: 600030105

Vloženo: 03.07.2014 16:52
Autor: kateřina Vítková
Seminář pro učitele základních škol, kteří mají zájem učit v Otevřené zahradě. Seminář je akreditovaný MŠMT—č. j. 27 313/2012-25-499, ze dne 17. 5. 2012.

 • 11.12.2013 -
  Vyzkoušíte si praktické aktivity na témata, která se dotýkají každodenního života žáků a jejich životního stylu a seznámíte se s tematickým dnem Hluk nebo zvuk? V druhé části semináře prožijeme jednu z tematických lekcí týkajících se každodenního života žáků a studentů a jejich životního stylu. Pedagogové obdrží zdrama sadu metodických materiálů a DVD s publikací Pavla Nováčka. Lektorkou semináře je Mgr. Pavlína Vrbová. V případě zájmu se prosím přihlašujte zde: http://www.lipka.cz/eprihlasky?idc=1017&kod=97
 • 29.01.2014 -
  Třetí seminář Základů využití techniky se věnuje praktickým ukázkám práce s GPS technologiemi a možnostem jejich využití a zapojení do výuky. Ukážeme si příklady a principy pokladových her, jako jsou geocaching a questing. Celý seminář je zaměřen především na terénní výuku v místním regionu, proto část lekce bude probíhat venku v terénu. Lektorkou semináře je Mgr. Kateřina Mrázková, Ph.D. V případě zájmu se prosím přihlašujte zde: http://www.lipka.cz/eprihlasky?idc=1017&kod=125
 • 22.01.2014 -
  V druhém semináři zaměřeném na využití moderní techniky ve výuce se zaměříme na fotografie - jejich pořizování a úpravy pro výukové účely. Společně s lektorem Mgr. Jakubem Gottwaldem jejich pořzování vyzkoušíme v praxi, proto je vhodné mít s sebou vlastní fotoaparát. V druhé části semináře zaměříme pozornost na tvorbu a úpravu pracovních listů. V případě zájmu se prosím přihlašujte zde: http://www.lipka.cz/eprihlasky?idc=1017&kod=124
 • 05.05.2017 -
  Pracujete s lipkovou publikací Pohádková zahrada a už vám přestává stačit? Nevadí, stačí se přihlásit na stejnojmenný dopolední seminář, kde se budeme v pátek 5. května 2017 věnovat dalším obyvatelům zahrady a rozpracujeme je s Pavlínou Veselou podobně – získáte informace, náměty na pohádku, pozorování, hry i tvoření. Ještě publikaci neznáte? Můžete si ji objednat na http://www.lipka.cz/e-shop, nebo zakoupit přímo na semináři. Seminář bude obsahovat teorii i praktické ukázky a tvoření.
 • 14.02.2017 -
  Tvoříte s dětmi z přírodních materiálů? Zajímá vás, kde jaké materiály sbírat a jak je využít? Na dopoledním semináři Čtvero zastavení v úterý 14. února 2017 při povídání s autorkou stejnojmenné publikace Alenou Uhříčkovou zabrousíme na louku, pole, do lesa a k rybníku. Ještě publikaci neznáte? Můžete si ji objednat na http://www.lipka.cz/e-shop, nebo zakoupit přímo na semináři. Seminář bude obsahovat teorii i praktické ukázky a tvoření.
 • 17.05.2017 -
  Zážitkový dopolední seminář vás inspiruje, jak na jednodenní školní výlet v přírodě a o přírodě. Na lokalitě poblíž Brna se naučíte, jak připravit pro děti aktivity, které jsou zábavné a zároveň děti rozvíjejí. Ochutnáte jedlé divoké rostliny, vystopujete šelmu, najdete „svůj strom“, vyrobíte si lesní amulet, rozděláte oheň křesáním, upečete si „hada na klacku“ a na vlastní kůži vyzkoušíte řadu dalších činností. Mimo jiné vám poradíme, kde sehnat vhodné pomůcky a doporučíme užitečnou literaturu. Seminář se koná 17. května 2017 a podrobnější informace s přihláškou najdete na www.lipka.cz/lipova-kalendar-akci.
 • 21.10.2019 -