Vloženo: 24.04.2017 10:40
Autor: Dana Koláčková

Organizace

Vzdělávací institut pro Moravu, zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků a středisko služeb školám, příspěvková organizace

Popis akce

• Typ akce: vzdělávací
  • Začátek: 28.04.2017 12:00
  • Konec: 28.04.2017 16:15
  • Místo: Brno , Hybešova 15, 602 00
  • učebna 201, 1. patro

SSŠ Brno nabízí poslední volná místa na tento velmi oblíbený vzdělávací seminář.

Obsah semináře:

Výběr vhodných zařízení a příslušenství pro výuku. Posouzení možností využití notebooků, tabletů, mobilů. Ergonomie počítačového pracoviště.
LMS Moodle, jako prostředí pro předávání materiálů, využití při hodnocení žáků (odevzdávání úkolů, aktivity, testování). Využití pro rodiče. Portfolio žáka.
Využití specializovaných digitálních programů, jako je Dreambox, ALEKS, Khan Academy a MagnaHigh.
Sociální sítě a sdílení. Možnosti využití na 1. stupni.
Novinky v oblasti výuky informatiky na 1. stupni ZŠ.
Využití dotykových zařízení v rámci mezipředmětových vztahů. Metodika výuky vhodné aplikace.
Nové zdroje hotových materiálů pro výuku - odkazy na užitečné webové stránky.
Výuka informatiky bez počítačů.
Shrnutí zkušeností z výuky informatiky na 1. stupni ZŠ., diskuze.