Vloženo: 03.03.2014 11:24

• Začátek: 13.03.2014
  • Konec:
  • Místo: Strážnice, Radějovská 848, 696 62

Specializační studium je koncipováno podle vyhlášky 317/2005 o DVPP, akreditační komisi a kariérním systému pedagogických pracovníků § 9, Studium k výkonu specializovaných činností, d) specializovaná činnost v oblasti environmentální výchovy.

Metodický pokyn MŠMT k zajištění EVVO doporučuje školám a školským zařízením pověřit alespoň jednoho pedagogického pracovníka koordinací environmentální výchovy, vzdělávání a osvěty (EVVO). Koordinátor EVVO by měl promýšlet realizaci ekologických aktivit ve škole a spolupráci s dalšími partnery školy, např. se středisky ekologické výchovy. S dalšími pedagogy řeší uplatňování environmentálního vzdělávání a výchovy ve výuce jejich předmětů a činností. Koordinuje a  připravuje zpracování dlouhodobého školního programu EVVO (ŠP EVVO) v týmu školy.
Koordinátor EVVO tedy potřebuje odpovídající znalosti a dovednosti, aby dokázal zajistit vytvoření i realizaci ŠP EVVO, zároveň i odborné znalosti a zkušenosti, trpělivost, tvořivost, nadhled a vnitřní přesvědčení o významu EVVO.
Toto studium opravňuje absolventa k výkonu pozice koordinátora EVVO, která je spojena s finančním příplatkem a snížením přímé pedagogické činnosti.

Termíny soustředění:

13.-14.3.2014, 3.-4.4.2014,15.-16.5.2014, 12.-13.6.2014, 4.-5.9.2014, 2.-3.10.2014, 6.-7.11.2014, lednový modul bude upřesněn.

Cena:

Účast zdarma! Studium je hrazeno z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

Náklady na ubytování, stravování a dopravu jdou na vrub účastníka.

Odborný garant:

Mgr. Yvona Koutná

Absolventka UP v Olomouci, obor pedagogika – občanská výchova. Lektorka DVPP, zaměření na EVVO, OSV, management, týmovou spolupráci, projektové dovednosti, volnočasové aktivity, participaci, lektorka kurzů „Dokážu to?“. Lektorka a konzultantka specializačních studií.

Věnuje se organizačnímu a odbornému zajištění seminářů, exkurzí a pedagogických konferencí. Konzultační a publikační činnost.

Absolventi studia získají Osvědčení o absolvování kurzu s akreditací MŠMT ČR.

Přihlášky včetně dokladu o absolvovaném magisterském studiu dle kritérií výběru účastníků zasílejte nejpozději do 7. března 2014 elektronicky na email zemanek.pf@seznam.cz nebo na adresu DDM či osobně v kanceláři projektu.

Info: Bc. Martin Zemánek (tel.: 702 024 731); Kateřina Vajčnerová (tel.: 702 024 730)

Web: http://dvpp.ddmstraznice.cz/