kraj: Jihomoravský
dič:
izo: 600171141

popis

Výuka probíhá podle ŠVP a má dvě zaměření - Automechanik a Automechanik pro nákladní automobily a stavební stroje. ŠVP se liší především náplní odborného výcviku ve 2. a 3. ročníku. Obor je určen k přípravě středoškolsky vzdělaných odborníků pro oblast autoopravárenství. Absolventi získají vědomosti a rukodělné dovednosti z oprav automobilů a autodiagnostiky. K dalšímu prohloubení vzdělávání v oboru je také možno využít různé školení a kurzy. Jedná se především o kurz řidičského oprávnění skupiny B, C a E, kurz zaškolení sváření plamenem, kurz svařování tavící elektrodou, nebo řidičské oprávnění skupiny T. Složení závěrečné zkoušky a získání výučního listu umožňuje absolventovi oboru ucházet se o studium navazující na studijní obory středních odborných škol i na středních odborných učilištích. Jednou z možností je pokračovat v nástavbovém studiu na naší škole.

Parametry oboru

kategorie: Strojírenství a strojírenská výroba