kraj: Jihomoravský
dič:
izo: 600015815

popis

Základní údaje: délka a forma vzdělání – čtyři roky, denní forma vzdělávání; podmínky přijetí – splnění povinné školní docházky; způsob ukončení – maturitní zkouška; dosažený stupeň vzdělání – střední vzdělání s maturitní zkouškou. Popis oboru: Absolvent oboru Podnikání, obchod a služby se uplatní v profesích zaměřených na výkon ekonomických, obchodních, podnikatelských a administrativních činností v podnicích všech právních forem, v ostatních organizacích i ve veřejné správě. Je připraven pro výkon povolání v oblasti hotelnictví a pohostinství se zaměřením na úseky stravovací, ubytovací, odbytové recepce. Příkladem jsou povolání: účetní asistent, statistik, obchodní zástupce, referent ve státní správě, bankovní a pojišťovací pracovník, administrativní pracovník, personalista, hotelový recepční, číšník a další. Možnost dalšího vzdělávání: Po ukončení středoškolského vzdělávání mohou zájemci pokračovat ve studiu na vyšších odborných nebo vysokých školách. Stravování ve školní jídelně, cena oběda 30,- Kč.

podmínky

splnění povinné školní docházky