Vloženo: 02.11.2015 Autor: Martina Brtnická / Bezpečně v kyberprostoru

Soutěž prodloužena do 15.11.2015

Kraje pro bezpečný internet - soutěž prodloužena do 15.11.

Pro velký zájem je soutěžní kvíz na téma internetové bezpečnosti pro děti a studenty prodloužen do 15.11.2015 - přístup je z webu www.KPBI.cz

Do projektu Kraje pro bezpečný internet (KPBI) je zapojeno již deset krajů, ke dnešnímu dni je počet dětí registrovaných do projektu 16.820, z toho 7.050 dětí již soutěžní kvíz absolvovalo.

Děti mají možnost vyhrát mobilní telefon (losuje se měsíčně), během prosince budou navíc ze všech absolventů kvízu v každém zapojeném kraji vylosováni výherci  herní konzole, mobilního telefonu a tabletu.

Soutěžní kvíz je s dětmi možné vyplnit i např. v hodině informatiky (kvíz je postaven tak, aby jej bylo možné zvládnout během vyučovací hodiny). Učitelé mají do kvízu také přístup, tj. není problém si jej předem projít a připravit se, případně si stáhnout PDF verzi a vytisknout.

Projekt je zastřešen Asociací krajů a mimo lekcí a kvízu pro děti a studenty jsou připraveny i lekce pro rodiče a dospělé. Aktuálně se finalizují lekce pro sociální pracovníky, učitele a příslušníky Policie ČR. Více informací a vstup do lekcí a kvízu je na webu