Vloženo: 28.05.2015 Autor: Silvie Bečvářová / dotyky

Od března do května 2015 byly v rámci projektu Pojďme se dotknout ICT realizovány především klíčové aktivity A3, A5 a A6.

Tedy aktivity, které se týkají  školení pedagogů, ať už v oblasti komplexního vzdělávání pedagogů v rámci klíčové aktivity Metodik ICT, či Využití dotykových zařízení ve výuce nebo Oborových didaktik, které jsou zaměřeny na využití ICT v konkrétních předmětech.

Současně bylo úspěsně dokončeno školení pedagogů v rámci klíčové aktivity A4 Využití stávajících ICT. Bylo proškoleno více než 720 pedagogů v rámci 42 partnerských škol.

A3 Metodik ICT

Od začátku projektu stále probíhá intenzivní formou komplexní vzdělávání pedagogických pracovníků v rámci klíčové aktivity Metodik ICT, kdy jsou pedagogům nabízena zajímavá témata z oblasti ICT tak, aby se připravili na samostatnou činnost v oblasti možnosti využití a integrace moderních ICT ve výuce. Tato aktivita bude zakončena závěrečným blokem vzdělávání poslední víkend v květnu.

A5 Využití dotykových zařízení ve výuce

Obsah školení byl zaměřen především na praktický nácvik ovládání mobilních dotykových zařízení dle jednotlivých typů zařízení, které si pořídila škola v rámci výběrového řízení a na možnosti využití mobilních dotykových zařízení ve škole. Pedagogové získali zajímavé a nové podněty pro efektivní využití mobilních dotykových zařízení ve výuce a možnosti vytváření elektronických příprav a materiálů.

Do konce května 2015 bylo v rámci Využití dotykových zařízení ve výuce proškoleno více než 720 pedagogů.

A6 Oborové didaktiky

Na základě analýzy zájmu pedagogů o jednotlivé akreditované oborové didaktiky bylo realizováno přibližně 25 akcí, ať už v prostorách SSŠ Brno, nebo přímo na partnerských školách, které projevily zájem o konkrétní oborovou didaktiku pro své zapojené pedagogy. Z důvodu dostupnosti pedagogů z okrajových částí Jihomoravského kraje jsou některé oborové didaktiky realizovány i ve spádových městech.

Do konce května 2015 bylo v rámci oborových didaktik proškoleno přibližně 550 pedagogů, největší zájem byl o Didaktiky pro 1. stupeň, Volnočasové aktivity, Cizí jazyk, Matematiku, Český jazyk a Speciální pedagogiku.

Prezenční forma výuky v rámci jednotlivých klíčových aktivit projektu je pro všechny zúčastněné pedagogy doplněna i e-learningovou podporou, LMS Moodle. Jedná se o systém, kde mají uživatelé k dispozici v rámci jednotlivých klíčových aktivit studijní materiály a další informace k projektu.

Projekt "Pojďme se dotknout ICT", reg. číslo: CZ.1.07/1.3.00/51.0016, je spolufinancován Evropských sociálním fondem a státním rozpočtem ČR.