Vloženo: 23.11.2015 Autor: Monika Součková / dotyky

”Dotyky“ skončily, dotýkáme se dál.

”Dotyky“ je pracovní název projektu Pojďme se dotknout ICT v rámci výzvy č. 51, který realizovalo Středisko služeb školám a Zařízení pro další vzdělávání pedagogických pracovníků Brno, příspěvková organizace, v období  11/2014 až 09/2015 ve spolupráci se 42 partnerskými školami v Jihomoravském kraji.

V rámci tohoto projektu pedagogové partnerských škol absolvovali sérii školení k posílení a rozšíření kompetencí potřebných k ovládání stávajícího ICT vybavení škol a školení k využití nových zařízení s dotykovými obrazovkami, která byla v rámci projektu pro tyto pedagogy pořízena. Kromě prezenčních školení proběhla série webinářů k aktuálním tématům, dále bylo vzdělávání podpořeno formou blended elearningu v prostředí moodle, kde byl kromě studijní podpory poskytnut prostor pro diskuzi k aktuálním tématům.

”Dotyky“ skončily, ale dotýkáme se dál. Pedagogové zapojených škol mají po skončení projektu již potřebné kompetence a zařízení,  která využívají pro přípravu na vyučování a další své pedagogické potřeby a zájmy, mají možnost plně využít znalostí a nápadů. Ale tím to určitě nekončí.

Pedagogové mají dále možnost v průběhu roční udržitelnosti projektu v rámci DVPP svoje znalosti a dovednosti prohlubovat, hledat další cesty pro využití moderních prvků přímo se žáky ve výuce. Spolupráce Střediska služeb školám Brno s partnerskými školami tedy pokračuje, zároveň je poskytnuta nabídka navazujících kurzů i ostatním školám v regionu.

Středisko služeb školám Brno nabízí vzdělávací akce k prohloubení dovedností a získání nových podnětů a praktických příkladů. Vzdělávací aktivity jsou vedeny zkušenými lektory, kteří byli v projektu zapojeni a úzkou spoluprací s partnerskými školami získali mnoho praktických zkušeností pro kurzy dalšího vzdělávání.

V příloze máte možnost prohlédnout si nabídku kurzů DVPP, které lze využít pro udržitelnost projektu. Obsah kurzů dalšího vzdělávání a jejich časovou dotaci lze přizpůsobit potřebám každé školy na míru.

V případě zájmu či dotazů týkající se realizace kurzů DVPP kontaktujte koordinátorky projektu a garantky DVPP.

Za Středisko sužeb školám Brno

Ing. Lucie Adamová adamova@sssbrno.cz, tel. 543 426 060
Mgr. Monika Součková souckova@sssbrno.cz, tel. 543 426 038

*************************

Následuje hodnocení projektového partnera, který již absolvoval v rámci udržitelnosti projektu další vzdělávání pedagogických pracovníků.

Základní škola při Fakultní nemocnici Brno, příspěvková organizace – kurz s názvem Tablet jako pomocník učitele – lektoroval Mgr. Josef Mach

„Na naší škole užíváme tablety zejména při práci s nemocným dítětem u lůžka. Proto škola podporuje vzdělávání pedagogů při práci s tabletem. Poslední školení nám přineslo prohloubení znalostí a dovedností při dalším využití tabletů při výuce – např. fotografování a úprava fotografií, nové výukové aplikace ve Windows store, využití aplikace čtečky čárových a QR kódů při výuce. Práce s panem školitelem Mgr. Josefem Machem byla velmi zajímavá a přínosná. Všem pedagogům naší školy byla zpřístupněna cesta k výukovým materiálům a materiálům k práci s tabletem na portále MODDLE a tím byla otevřena možnost k dlouhodobému využívání. Velmi si ceníme práce Střediska služeb školám Brno a pana školitele Mgr. Josefa Macha a děkujeme za možnost dalšího prohlubování znalostí a dovedností i po skončení projektu Pojďme se dotknout ICT.“

Mgr. Marie Plevová – ředitelka školy
Mgr. Veronika Zemanová – zástupkyně ředitelky školy