Vloženo: 31.08.2011 Autor: Jakub Štursa / Informace

Vážená paní ředitelko, vážený pane řediteli,

česko – kanadská společnost International Educational Integration (IEI) se sídlem v České republice nabízí opět možnost od září 2008 zajišťovat a umisťovat na českých základních a středních školách kvalifikované severoamerické učitele z kanadských a amerických Pedagogických fakult, a institutů pro školení výuky angličtiny jako druhého jazyka (TESL certifikace), s kterými jsme v kontaktu. Obracíme se také na zkušené kanadské učitele v penzijním věku, jakož i na profesory z vysokých škol, kteří se mohou uvolnit v rámci svých sabatiklů.

Zahajujeme celý proces podstatně dříve než minulý rok, protože vytypování učitele pro školu a vyřízení dlouhodobého víza si vyžádá určitý čas. V každém případě chceme postupovat podle směrnic Ministerstva zahraničních věcí, které dlouhodobá víza uděluje. S vyhledáváním rodilých učitelů jsme na jednotlivých kanadských a amerických fakultách z těchto důvodů začali také dříve.

Nabízíme kanadské lektory pro tyto druhy výuky:

• vyučování anglického jazyka podle osnov MŠMT;
  • vyučování anglické konverzace;
  • vyučování některých předmětů v angličtině (např. matematiky, přírodovědných předmětů , životního prostředí, atd.);
  • vyučování a doškolování českých učitelů angličtiny na různých úrovních jejich kompetence.

Společnost IEI zprostředkuje severoamerické učitele angličtiny za těchto podmínek:

• IEI podepíše smlouvu se školou, škola současně zaplatí zálohy zprostředkovacího poplatku IEI ve výší 5.000 Kč;
  • doporučený a vybraný severoamerický učitel podepíše smlouvu se školou;
  • vybraný učitel si bude hradit letenku z Kanady (s příletem do 1. září 2008) a zpět (odletem po 30. červnu 2009);
  • učitel bude školou vyzvednut podle letových dispozic z letiště Praha-Ruzyně;
  • škola  zajistí bezplatné, přiměřené, nesdílené a zařízené ubytování včetně plateb za elektřinu a otop;
  • plat pro učitele 15.000 Kč měsíčně čistého, úhradu nemocenského pojištění a platbu za obědy ve školní jídelně během vyučovacích dní;
  • škola  učiteli uhradí poplatky za dlouhodobá víza a bude nápomocna  při vyřizování českého dlouhodobého víza, hlavně prokázáním souhlasu Úřadu práce a prokázáním ubytování;
  • při nástupu učitele, škola doplatí IEI zprostředkovací poplatek ve výši 5.000 Kč;
  • IEI zajistí výměnu učitele v případě nepředvídatelných zdravotních či jiných okolností.

Pro ty z Vás, kteří se domnívají, že podmínky jsou náročné bychom Vás chtěli informovat, že nabídky pro severoamerické učitele zejména z asijských zemí jsou zhruba 3 – 4 krát výhodnější (včetně zaplacených zpátečních letenek), přesto mnoho učitelů dává přednost České republice pro její historickou a kulturní tradici.

Zasílejte prosím vyjádření Vašeho zájmu co nejdříve na výše uvedené elektronické adresy, abychom pro Vás zavčas mohli nalézt rodilého učitele a úspěšně dokončit celý proces před ukončením školního roku 2007-2008.

Miloš Šuchma,

ředitel
International Educational Integration
suchma@sympatico.ca