Vloženo: 31.08.2011 Autor: Jakub Štursa / Informace

Ubytování: v turistické ubytovně  Střední školy informatiky ve Dvoře Králové nad Labem ve vícelůžkových pokojích

Stravování: polopenze - večeře, snídaně ve školní jídelně

Příjezd: vlakem přes Jaroměř do Dvora Králové nad Labem

Odjezd: vlakem z Dvora Králové nad Labem přes Hradec Králové

Krajské město Hradec Králové leží ve východních Čechách na soutoku řek Labe a Orlice. Je tradičním centrem kultury s bohatou historií. Návštěvníky zaujme především krásnou architekturou a množstvím kulturních akcí v průběhu celého roku. Dalšími významnými městečky Podkrkonoší jsou od Hradce Králové nedaleká Jaroměř a Dvůr Králové nad Labem.

Jaroměř - turisticky atraktivní cíle původního královského věnného města jsou především Pevnost Josefov, Železniční muzeum, První vojensko-historické muzeum M.Frosta a Městské muzeum Jaroměř, jehož expozice se částečně nachází i v Nové radnici v Josefově. Město bylo v r. 1990 vyhlášeno Městskou památkovou zónou. Z kulturních památek je nutno upozornit na Chrám sv. Mikuláše, Kostel sv. Jakuba, jednu z nejkrásnějších soch českého baroka od M.B.Brauna Plačící žena a jeho další dílo Mariánský sloup, které je dominantou náměstí. Nachází se zde rozsáhlé podzemní chodby, které jsou největší turistickou atrakcí města.

Dvůr Králové nad Labem - největším lákadlem starobylého věnného města českých královen je  návštěvníky obdivovaná Zoologická zahrada a safari. Jednoznačnou dominantou města, je kostel sv. Jana Křtitele. K bohaté historii města patří i nález Rukopisu královédvorského ve věžní kobce kostela, která je v sezónně zpřístupněna veřejnosti. Určitě stojí za návštěvu i téměř 70 metrů vysoká kostelní věž, odkud je nezapomenutelný výhled na město i okolí.

Program výletu je zaměřem na památky této oblasti, navštívíte:

1. den - příjezd do Jaroměře - prohlídka města, návštěva městského muzea, poté pěšky do Josefova - prohlídka pevnosti a městečka, zpět na nádraží do Jaroměře a dále vlakem do Dvora Králové nad Labem - ubytování

další dny - program dle vlastního výběru z možností:

a) prohlídka městské památkové zóny a ZOO se safari

b)  vlakem do Kuksu s prohlídkou hospicu s barokními sochami od Brauna

b)  do Žirče s prohlídkou  lesního Betléma

poslední  den - vlakem z Dvora Králové do Hradce Králové - prohlídka středu města, případně návštěva obřího akvária, odjezd domů