Vloženo: 31.08.2011 Autor: Jakub Štursa / Informace
V rámci evropských vzdělávacích projektů podporuje EdTWIN ve školních letech 2008/09, 2009/10 a 2010/11 jak partnerství škol, spolupráci ve vzdělávání, tak vnitřní mobilitu žáků v přeshraniční spolupráci s vídeňskými školami.

Hlavním cílem je zintenzivnění přeshraniční spolupráce a komunikace vídeňských škol se školami v Jihomoravském kraji, rozšíření a upevnění vícejazykových kvalifikací ve smyslu společné evropské perspektivy a s tím spojeného růstu vzdělávací úrovně.

Do projektu je možné zahrnout všechny oblasti, které jsou součástí schváleného učebního plánu. Je však potřeba dbát na to, aby u všech projektů bylo dosaženo vytyčených cílů a na konci projektu musí být k dispozici hmatatelný výsledek. Tím může být buď časopis, brožura, zpráva o výstavě nebo videodokumentace atd. Je důležité, aby byla dodržena nepřetržitost a dokumentace projektu. Výsledky budou zveřejněny na webové stránce EdTWIN.

Veškeré konečné produkty musí na sobě nést vlajku EU, logo programu, logo projektu a logo Střediska služeb školám. Veškeré potřebné dokumenty vyhovující nařízením o publicitě jsou kooperujícím školám poskytnuty.

Hledání partnerské třídy se může dít různým způsobem:

·využitím soukromých kontaktů
·pokračováním a zintenzivnění již stávajících kontaktů
·podporou prostřednictvím EUROPA BURO, SSŠ Brno

Jakmile je známo jméno a adresa partnerské třídy, může být navázán telefonický, elektronický nebo písemný kontakt, který položí základ k navázání partnerství mezi školami. Více informací, včetně kontaktů, naleznete v projektové "Příručce pro ZŠ".