Vloženo: 12.12.2011 Autor: Marie Zálešáková / Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín, příspěvková organizace

BARBASTELLA USPĚLA NA SOUTĚŽI V OPAVĚ

Pěvecký sbor Gymnázia Hodonín Barbastella se ve dnech 25. – 27. listopadu zúčastnil celostátní soutěže středoškolských pěveckých sborů Opava cantat v Opavě. Celostátnímu kolu předcházely postupové přehlídky, které se konaly v březnu a dubnu letošního roku v krajích po celé republice. Těchto přehlídek se zúčastnilo celkem  čtyřicet sborů a šestnáct nejlepších se na podzim setkalo v Opavě. Každý sbor předvedl soutěžní repertoár a povinnou skladbu. Absolutním vítězem celostátní přehlídky se stal pěvecký sbor kroměřížské konzervatoře. Hodonínská Barbastella si vyzpívala krásné stříbrné pásmo a nadšený aplaus publika. Příznivé ohlasy na soutěžní vystoupení Barbastelly potvrzují, že mezi středoškolskými sbory Čech a Moravy má Hodonín dobré jméno.