Vloženo: 11.11.2011 Autor: Marie Zálešáková / Gymnázium, Obchodní akademie a Jazyková škola s právem státní jazykové zkoušky Hodonín, příspěvková organizace

Informace pro uchazeče o studium na Gymnáziu , Hodonín, Legionářů 1

Ve školním roce 2012/2013 bude výuka 4letého i 8letého cyklu  probíhat v budově na ulici Legionářů 1, informace o škole lze získat:

• v budově školy – Legionářů 1, 695 11 Hodonín

• telefonem –  sekretariát 518 342 558,  ředitelna 518 342 559, fax 518 342 560

• na webových stránkách – www.gymhodonin.cz

• e-mailem – podatelna@gymhodonin.cz

• na Dnech otevřených dveří – 29.11.2011 a 14.2.2012

ZAMĚŘENÍ GYMNÁZIA

Gymnázium je všeobecně vzdělávací škola. Poskytujeme studentům všeobecné vzdělání a systémem volitelných předmětů umožňujeme prohloubení  jejich vzdělání podle osobního zaměření. Po absolvování studia na naší škole téměř všichni studenti pokračují ve studiu na vysokých školách. Díky všeobecnému zaměření školy jsou však dobře připraveni i pro výkon činnosti ve veřejné správě, kultuře a dalších oblastech.

Osmileté gymnázium – kmenový obor 79-41-K/81   Gymnázium

Studenti na víceletém gymnáziu absolvují osm let a studium zakončí maturitou.  Přijímají se žáci z 5. tříd ZŠ. Otevřena bude 1 třída (prima), t.j. 30 žáků.

Čtyřleté gymnázium – kmenový obor 79-41-K/41   Gymnázium

Čtyřletý studijní cyklus je ukončen maturitní zkouškou. Přijímají se žáci z 9. tříd ZŠ. Otevřena bude 1 třída, t.j. 30 žáků.

Specializace

Žáci se mohou individuálně specializovat formou výběru povinně volitelných předmětů (viz učební plán), a to postupně od septimy - 3. ročníku.

Učebnice

V primě – kvartě (nižší gymnázium) mají žáci učebnice zapůjčeny zdarma.

V 1. až 4. ročníku a v kvintě až oktávě (vyšší gymnázium) si musí studenti učebnice zakoupit.

Cizí jazyky

V primě si volí studenti jeden cizí jazyk (hlavní), další cizí jazyk pak v tercii.

V prvním ročníku čtyřletého cyklu si studenti volí dva jazyky (hlavní a druhý jazyk). Na gymnáziu se vyučuje těmto cizím jazykům: angličtina, němčina, francouzština a ruština.

PŘIJÍMACÍ ŘÍZENÍ

Bude postupováno podle platného znění školského zákona a novely vyhlášky č. 671/2004 Sb., která stanoví podrobnosti o organizaci přijímacího řízení ke vzdělávání ve SŠ. Doporučujeme sledovat aktuální informace o přijímacím řízení na www.gymhodonin.cz.

Přijímací zkouška na osmileté gymnázium

• SCIO test obecných studijních předpokladů,
  • klasifikace z konce 4. třídy a z pololetí 5. třídy,
  • body za úspěchy v soutěžích a olympiádách

Přijímací zkouška čtyřleté gymnázium

• SCIO test obecných studijních předpokladů,
  • klasifikace uchazeče z konce 8. třídy a pololetí 9. třídy,
  • body za úspěchy v soutěžích a olympiádách.

Podrobná kritéria budou zveřejněna na www.gymhodonin.cz v zákonném termínu.

.