Vloženo: 24.11.2011 Autor: Renáta Soukalová / Klvaňovo gymnázium a střední zdravotnická škola Kyjov, příspěvková organizace

Všeobecné informace

Od školního roku 2016/2017 bude výuka všech oborů probíhat v budově na třídě Komenského 549/23.
Bližší informace k vyplnění názvu školy a oboru vzdělávání v přihlášce ke vzdělávání, jakož i další informace k přijímacímu řízení, získáte:

• na webových stránkách školy www.gymkyjov.cz,
• e-mailem na adrese gymkyjov(&)gymkyjov.cz ,
• telefonátem na číslo 518 612 778 (sekretariát).

Zaměření školy

Klvaňovo gymnázium a Střední zdravotnická škola Kyjov, příspěvková organizace poskytuje ve čtyřletém a osmiletém oboru gymnázia všeobecně zaměřené vzdělávání, jehož prioritou je příprava žáků na studium na vysokých školách, a to jak po stránce odborné, tak po stránce jazykové.

Absolventi oboru zdravotnický asistent jsou schopni poskytovat  ošetřovatelskou péči ve zdravotnických zařízeních, zařízeních sociální péče, léčebnách dlouhodobě nemocných, ústavech sociální péče, stacionářích pro osoby se zdravotním postižením jakož i nemocným v domácí ošetřovatelské péči.

Vyučované obory a počty přijímaných žáků

Gymnázium - osmileté studium: obor 79-41-K/81 Gymnázium - otevřeme jednu třídu, tj. přijmeme 30 žáků z 5. tříd ZŠ.
Gymnázium - čtyřleté studium: obor 79-41-K/41 Gymnázium - otevřeme dvě třídy, tj. přijmeme 60 žáků z 9. tříd ZŠ.

Zdravotnický asistent: obor 53-41-M/01 - otevřeme dvě třídy, tj. příjmeme 60 žáků z 9. tříd ZŠ.

Specializace

Škola umožňuje žákům získat dostatečné všeobecné znalosti a dovednosti ve všeobecně vzdělávacích předmětech.
Odborné znalosti ve vybraných předmětech si žáci prohloubí ve volitelných předmětech vyučovaných v posledních dvou letech studia. Hodinové dotace volitelných předmětů naleznete na webových stránkách školy, v sekci Dokumenty školy – Učební plán.

Učebnice

Učebnice jsou žákům poskytovány dle platného zákona – žákům nižšího stupně  osmiletého gymnázia jsou učebnice poskytovány zdarma, žáci vyššího gymnázia a čtyřletých oborů si učebnice zakoupí.

Jazyky

Povinně vyučovaným cizím jazykem je anglický jazyk, který je vyučovaný s hodinovou dotací prvního jazyka. Druhý cizí jazyk si žáci volí z aktuální nabídky. Zpravidla se jedná o francouzský, německý nebo ruský jazyk. Hodinové dotace naleznete na webových stránkách školy v sekci Dokumenty školy – Učební plán.

Přijímací řízení

Při přijímacím řízení škola postupuje podle platného znění školského zákona a vyhlášky č. 671/2004 Sb. , kterou se stanoví podrobnosti o organizaci přijímacího řízení ke vzdělávání ve středních školách.

Přijímací zkoušky

• obory gymnázia využijí jednotných testů CERMAT - z českého jazyka a matematiky, zdravotnický asistent - testy z českého jazyka a biologie,
• klasifikace ze základní školy – pololetí stávajícího a konec předcházejícího školního roku,
• výsledky ve vybraných olympiádách.

Kritéria a další aktuální informace k přijímacímu řízení jsou zveřejňována na webových stránkách školy v zákonných termínech.