Vloženo: 09.12.2011 Autor: Miroslav Marek / Odbor školství JMK
Vzorová zřizovací listina pro příspěvkovou organizaci zřizovanou obcí, městysem či městem, vykonávající činnost školy a školského zařízení podle zákona č. 561/2004 Sb., o předškolním, základním, středním, vyšším odborném a jiném vzdělávání (školský zákon)

Vzorová zřizovací listina respektuje stávající právní úpravu pro příspěvkové organizace, které vykonávají činnost školy, školského zařízení nebo oboje činnosti.

Vzorová zřizovací listina je vypracována pro potřeby územních samosprávných celků na úrovni obcí (tj. i městysů a měst, včetně měst statutárních).

Jejím autorem je odbor školství Krajského úřadu Jihomoravského kraje, který ji zveřejňuje s cílem metodicky podporovat a vést územní samosprávné celky ve svém správním obvodu v oblasti školství.

Vzorová zřizovací listina je navržena tak, aby stačilo vybrat a doplnit o patřičné údaje v zeleně vyznačených částech a dále vybrat v článku c) z univerzálního textu ty činnosti, které bude příspěvková organizace v oblasti školství vykonávat.