Vloženo: 20.12.2011 Autor: Miroslav Marek / Odbor školství JMK

Kursy „ForMoove“ v Sèvres u Paříže vybavující učitele základních a středních škol a jiné pracovníky školství znalostmi a dovednostmi potřebnými pro zapojení do evropských programů mobility

V Sèvres u Paříže se v roce 2012 uskuteční dva kursy určené pro učitele základních a středních škol a jiné pracovníky školství, jež je mají naučit správně se orientovat v evropských vzdělávacích programech, jejichž součástí je podpora mobility, a být schopni se do těchto programů zapojit (zejména jde o programy Comenius a eTwinning). Kromě osvojení potřebných znalostí a dovedností bude přínos kursů spočívat také v tom, že se jejich účastníci seznámí se svými potenciálními partnery z jiných zemí, s nimiž pak budou moci navázat spolupráci v rámci příslušných programů.

Kurs ve francouzštině proběhne v termínu od 25. do 29. června 2012, kurs v angličtině v termínu od 9. do 13. července 2012.

O účast v těchto kursech se mohou ucházet učitelé základních a středních škol, případně jiní zájemci působící ve školství, ze zemí Evropské unie (kromě Francie) a několika dalších zemí. Nutnou podmínkou účasti je přirozeně velmi dobrá znalost příslušného jazyka. Uzávěrka přijímání přihlášek je 16. ledna 2012.

Kontakt a bližší informace:

Internet: www.formoove.eu

Přihláška se podává elektronickou cestou, případné dotazy je nutno směrovat na kontakt uvedený na webové strálnce.

Karla Benešová

Akademická informační agentura