Vloženo: 14.05.2012 Autor: Miroslav Marek / Odbor školství JMK

Informace o kurzu Standardy pro poskytovatele programů primární prevence rizikového chování

Kurz je organizován v rámci ESF projektu VYNSPI (celý název: Tvorba modulárního vzdělávání v oblasti prevence sociálně patologických jevů pro pedagogické a poradenské pracovníky škol a školských zařízení na celostátní úrovni) a je určen pro veškeré organizace, které provozují programy primární prevence rizikového chování. Projekt podporuje pracovníky v krajích: Středočeský, Jihočeský, Jihomoravský, Olomoucký, Zlínský (zájemci z ostatních krajů budou zařazeni jako náhradníci).

Kurz je poskytován zdarma.

V rámci ESF projektu VYNSPI proběhla zásadní revize Standardů PPUNL, které byly rozšířeny na všechny formy rizikového chování.

Standardy poskytovatelů programů primární prevence rizikového chování (Standardy PPRCH) budou následně pilotně ověřovány a poté projdou schvalovacím řízením MŠMT.

Všem poskytovatelům, kteří budou žádat o certifikaci programů PPRCH nabízíme možnost účasti na jednodenním vzdělávání, zaměřeném na seznámení s  certifikačním procesem dle nového návrhu Standardů PPRCH.

Vzdělávání proběhne 27.6.2012 od 10 hodin v budově NÚV (dřívější IPPP), Novoborská 372, Praha 9 – Prosek.

Lektorky: PhDr. Lenka Skácelová, PhDr. Veronika Pavlas Martanová, Ph.D

Pro závazné přihlášení prosím zašlete vyplněnou přihlášku (viz soubor níže) na e-mail: radka.rejtharova@nuv.cz

V případě vašich dotazů se na mne neváhejte obracet (v NÚV mne zastihnete od pondělí do středy).

PhDr. Leona Běhounková, Ph.D.

Speciální pedagožka - etopedka

NÚV - Oddělení rovných příležitostí, PPP a prevence

pracoviště Novoborská 372, Praha 9 - Prosek, 190 00

e-mail: leona.behounkova@nuv.cz