Vloženo: 17.04.2012 Autor: Miroslav Marek / Odbor školství JMK

„Evropské srdce“

Soutěž je určena pro tříčlenné týmy žáků z druhého stupně ZŠ (či primy až kvarty osmiletých gymnázií).

Základní kolo soutěže je organizováno on-line formou a děti se do něj mohou zapojit kdykoliv mezi 15.4.-15.5.2012.

Od neděle 15.4. je na stránce www.evropskesrdce.cz otevřena možnost vstupu do soutěže. Tříčlenné družstvo se tedy posadí kdekoliv k počítači připojenému na internet, vyplní vstupní formulář a poté se mu začnou otevírat otázky. Otázek je vždy deset z jedné oblasti, oblastí je v letošním ročníku opět šest (Fyzika, Chemie, Biologie, Geografie, Astronomie a ostatní – většinou multioborové či logické otázky). Celkově tedy soutěžící čeká 60 otázek, na jejichž zodpovězení budou mít 60 minut.

Po uzavření základního kola 16.5.2012  budou celkové výsledky a pořadí soutěžících týmů zveřejněny na www.evropskesrdce.cz.

Nejlepší družstvo z kraje bude pozváno na finále do Prahy.

Mgr. Jan Vodička, NIDM MŠMT, tajemník soutěže